Miha Blažić je postal prvak

Uredništvo 27. april 2019 0 Komentiraj
Miha Blažič je s Ferencvarosom osvojil naslov madžarskega prvaka. (foto: /)
Na Madžarskem danes slovijo novega državnega prvaka, jubilejni 30. naslov pa je že tri kroge pred koncem sezone romal v roke nogometašev največjega madžarskega kluba Ferencvarosa.
Po Andražu Šporarju se je naslova državnega prvaka danes veselil še en član slovenske reprezentance Miha Blažič. Po remiju Vidija in Puskasa je Ferencvaros še pred pričetkom današnje prvenstvene tekme proti Honvedu osvojil nov naslov madžarskega prvaka, saj ima s tekmo manj tri kroge pred  koncem sezone neulovljivih deset točk prednosti.

Mitski klub iz Budimpešte je osvojil svoj jubilejni 30. naslov madžarskega prvaka, pomembno vlogo pa je pri naslovu odigral tudi nekdanji branilec Kopra in Domžal Miha Blažič, ki je v letošnji sezoni standarden član najboljše enajsterice. Blažič je v letošnji sezoni nastopil na kar 27 od 29 tekem v madžarskem prvenstvu, v vseh tekmovanjih pa je skupaj zbral 34 nastopov.

Ferencvaros je osvojil prvi naslov po treh letih, v zadnjih dveh desetletjih pa je bil to šele drugi naslov kluba, ki je največja poglavja svoje zgodovine pisal v času do druge svetovne vojne.