Uredništvo    6. februar 2011
Slovenski napadalec navdušuje na Nizozemskem

Neverjetni Matavž tokrat trikrat

Groningen se je v tokratnem krogu nizozemskega prvenstva znesel nad nebogljenim Willemom II, slovenski reprezentant Tim Matavž pa se je med strelce vpisal kar trikrat.
(foto: splet)
Tim Matavž je še enkrat več dokazal, da je v tem trenutku najbolj vroč slovenski nogometaš. Njegov Groningen je v nedeljo kar s 7:1 premagal Willem II (Denis Halilovič za slednjega ni igral, Dragan Jelič je v igro prišel v 46. minuti), tri zadetke pa je zabil prav Matavž. Slednji je bil natančen v 45., 55. (enajstmetrovka) in 71. minuti ter tako prispeval levji delež pri izdatni zmagi svojega kluba. Matavž je sicer v tej sezoni zabil že kar 17 golov, od tega 15 v državnem prvenstvu Nizozemske, kar ga uvršča pod sam vrh lestvice najboljših strelcev. Fenomenalno, ni kaj!

Nekdanji nogometaš Gorice, ki se bo poleti verjetno preselil v Napoli, je pred 21.000 gledalci odigral celotno tekmo, na kateri je sodnik sicer izključil kar tri nogometaše - enega domačega in dva gostujoča.