SLO | SRB | ENG

Miha Zajc šele drugič v tem letu od prve minute, Fenerbahče je doživel najbolj šokanten poraz sezone

Uredništvo 28. februar 2024 0 Komentiraj
Fenerbahče je povsem nepričakovano doživel debakel na tekmi četrtfinala turškega pokala.

Fenerbahče se v domačem prvenstvu z ramo ob rami bori za naslov prvaka z Galatasarayem, v dosedanjem delu sezone pa oba carigrajska velikana praktično ne počneta napak. V luči takšne forme je marsikoga še toliko bolj presenetil rezultat včerajšnje tekme četrtfinala turškega pokala, na katerem je Fenerbahče v gosteh kar z 0:3 izgubil proti Ankaragucuju in tako izpadel iz tekmovanja.

Ankaragucu je že v prvem polčasu z zadetkoma Romuna Morutana in Grka Chatzigiovannisa vodil z 2:0, v drugem polčasu pa je delo dokončal še Gerry Rodrigues in postavil končni izid tekme.

Trener Fenerbahčeja Ismail Kartal je slovenskega reprezentanta Miho Zajca šele drugič v tem letu uvrstil v začetno enajsterico, a se je njegov nastop končal že po prvih 45 minutah, ko je Kartal skušal preobrniti potek tekme.

Zajc je obe tekmi v letu letu začel v pokalnem tekmovanju, v prvenstvu pa je nazadnje srečanje začel 12. novembra lani. Skupno ima v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih vpisanih 15 nastopov.