SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

AS je izpostavil največja imena, ki ne bodo igrala na mundialu, med njimi je tudi Slovenec

Uredništvo 21. november 2025 0 Komentiraj
(foto: Depositphotos.com)
Španski časnik AS je izpostavil največja imena, ki ne bodo zaigrala na prihajajočem svetovnem prvenstvu.

Španski časnik AS je izbral največja igralska imena, ki so že ostala brez vseh možnosti za uvrstitev na prihajajoče svetovno prvenstvo.

Pred prejšnjimi velikimi turnirji je v tovrstnih izborih najbolj prevladoval norveški superzvezdnik Erling Haaland, tudi pred naslednjim SP pa bo doma ostalo kar nekaj imen, ki igrajo zelo vidne vloge v vrhunskem evropskem nogometu.

AS je izpostavil sledeča imena – odličnega vezista Liverpoola Dominika Szoboszlaija, srbska zvezdnika Dušana Vlahovića in Aleksandra Mitrovića, nigerijska napadalca Victorja Osimhena in Ademolo Lookmana, odlična Gruzijca Khvicho Kvaratskhelio in Giorgija Mamardashvilija, Kamerunca Bryana Mbeuma in Etto Eyonga ter odličnega slovenskega vratarja Jana Oblaka.

"Oblak je očitno obsojen na to, da se bo moral upokojiti brez nastopa na svetovnem prvenstvu. Vratar Atletica je s slovensko reprezentanco igral na Euru, mundial pa se mu še naprej izogiba. V kolikor bi se Slovenija uvrstila na SP v Španiji, bi imel Oblak že 37 let. Težko bo," so zapisali pri AS.


KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


7

De Jong je razvil teorijo zarote: 'Če posnetek ni delo umetne inteligence, je to škandal'

BogNogometa#8
13.2.2026, 16:40
Tekma Atletico - barcelona ovi pa sanja da je bila sojena v korist Reala. Negreira.

1

Roy Keane tudi ob pohvali ne more iz svoje kože: 'Gol Šeška? Pa saj to je njegovo delo, kajne?

Troll
13.2.2026, 14:44
Tak problem ima tudi največji navijač Uniteda, mamotep Intelekt..Od svojega plemena ne dobi več pohval, ker vsi mislijo, da je tepenje njegove mame "samo njegovo delo". Drži se mamotep, tvoj čas še pride. Sm pa videl, da pridete v Ljubljano protestirat? Je to res?

2

FIFA bi vrnila Ruse, Čeferin pa ostaja neomajan: 'Stališče UEFA se glede Rusije ni spremenilo'

Valencian
13.2.2026, 14:29
Valda valda, ti si retardiran dobesedno na vseh področjih. Genocid Ukrajincev pa kar pridno spustiš iz leta 2014. In bombardiranje Ruskih civilistov v tej vojni. Potrebno bi bilo izključit iz tekmovanj tako Ukrajinske, kot Izraelske klube če smo že pri iskanju krivcev. Tko, da nehi svoje starše poslušat, k nevidta dlje od propagandnega RTV-ja in 24ur. Sam itak nisi sposoben sestavt enga mnenja. Oziroma dvomim, da tut tvoja starša.

1

Thomas Partey obtožen še dveh kaznivih dejanj posilstva, skupno ga bremeni že sedem (!) obtožnic

Kocka_Mraza
13.2.2026, 12:13
RASIZEM !!! Kako si ga upajo obtožiti posilstva zaradi barve kože ??!! Mogoče je mela v sebi kar neke "velikega" kurca, saj so baje vsi isti

Poudarjeno

Bil sem presenečen, to je res – iskreno presenečen. Mislim, da je to še en znak, da tam trenutno nekaj ni v redu. Če je moral Xabi Alonso, ki je v zadnjih dveh letih v Leverkusnu pokazal, kakšen izjemen trenerski talent je – in glede na njegova leta ter število služb, ki jih je imel, to lahko mirno rečemo – zapustiti Madrid že po šestih mesecih, to pove marsikaj. Po eni strani kaže, da danes ni več časa. Po drugi strani pa, da so pričakovanja pri Realu Madridu očitno ogromna. ...več
Jurgen Klopp o Real Madridu
Želel bi si, da imamo dva sistema igre, ki ju lahko menjamo in razvijamo. Poudarek bo na posesti žoge, vsak igralec bo imel točno določene naloge. Pričakujem profesionalnost, osredotočenost, reprezentanca je specifična. Časa ni. Želim si, da dosegamo gole. Upam, da bodo vsi igralci v formi, da bodo zdravi. ...več
Boštjan Cesar o igri Slovenije
Sam bi si želel, da za trenerja Manchester Uniteda pride Ole Gunnar Solskjaer. Verjamem, da bo znal prepoznati potencial Benjamina Šeška. Vidimo, da Šeško tudi, ko ne doseže gola, igra dobro. Vteka, odkriva se, igra v obrambi, veliko teče. Solskjaer bo to znal ceniti, verjamem pa, da bi kot nekdanji napadalec Šešku lahko pomagal tudi pri samem doseganju golov. ...več
Denis Šme

Anketa

Zlatko Zahović od leta 2020 nima več funkcije v slovenskem nogometu. Bi se moralo to spremeniti, če ja, česa naj se loti?

Vseh glasov: 104
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.