25.8.2019, ob 16:00 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 400 | Sodnik: Dejan Balažič

Uredništvo 25. avgust 2019 0 Komentiraj
Dario Vizinger je eden številnih Celjanov, ki v začetku sezone kažejo odlično strelsko formo. (foto: uradna spletna stran kluba)
Prvi nedeljski obračun je prinesel prvovrsten polom kranjskega Triglava, ki je drago plačal zgodnjo izključitev in na koncu vpisal daleč najvišji poraz v dosedanjem poteku sezone.
Nogometaši Celja v zadnjem času kažejo izjemno formo. Doma so premagali Maribor, v gosteh Domžalah nasuli pet zadetkov, še posebej izjemna goliada pa jim je uspela v Kranju, kjer so danes Triglav premagali kar s 6:0 in tako zabeležili najvišjo zmago sezone v prvi slovenski ligi. K visoki zmagi je nedvomno prispevala zgodnja izključitev Žana Roglja, ki pa je igrišče vendarle zapustil že v času, ko so razigrani gostje vodili že z 2:0. Celjani so trenutno najučinkovitejša ekipa lige, saj so na sedmih tekmah dosegli že 17 golov.

Celjani so  začeli silovito in hitro povedli z zadetkom Dušana Stojinovića, ki je izkoristil asistenco Ivana Božića. Nedolgo zatem so Celjani vodili že z 2:0, ko je po asistenci Mitje Lotriča zadel še Dario Vizinger, ki je žogo kar s peto poslal v mrežo domačega vratarja Jalna Arka. Triglavu se je celoten načrt sesul v prah, ko je v 22. minuti Žan Kumer kot zadnji igralec v polju nepravilno zaustavil Božića in prejel rdeči karton. Po izključitvi je enosmeren potek srečanja postal še bolj očiten, kljub temu pa je tudi pri Triglavu posijal žarek upanja po strelu Davida Tijanića, ki pa ga je Matjaž Rozman izbil v kot. Tik pred koncem polčasa so Celjani zadeli še tretjič, ko je v sredino podal Vizinger, na pravem mestu pa se je znašel Luka Kerin, ki je v zgodnji fazi sezone nakazal na to, da bi lahko postal pomemben člen celjske zasedbe.

Takoj po začetku drugega polčasa je bil Kerin na pragu svojega drugega zadetka, a mu je veselje najprej preprečila vratnica, nato pa še prečka. Celjski napadi niso popustili, kmalu pa je padel že četrti gol, ki ga je po asistenci Tadeja Vidmajerja dosegel Mitja Lotrič. Celjani so v zaključku tekme zabili še dva zadetka, pod oba pa se je podpisal rezervist Gašper Koritnik. Svoj prvenec v prvi ligi je zabil po asistenci neustavljivega Lotriča, tri minute pred koncem pa je zadel še drugič, ko je odbito žogo po strelu Žana Benedičiča poslal v prazno mrežo.