20.4.2019, ob 14:45 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 400 | Sodnik: Bojan Tkalčič

Uredništvo 20. april 2019 0 Komentiraj
Mura je imela v Kranju vse niti igre že v svojih rokah, nato pa je v nadaljevanju Triglav še enkrat več izpeljal popoln preobrat in se veselil lepe zmage. Dvakrat je zadel Luka Majcen.

Mura je na zadnjih petih gostovanjih v Kranjih zmagala kar štirikrat, Triglav pa je obračun proti zadnje časa razigranim tekmecem pričakal po treh zaporednih zmagah, zato je povsem jasno, da je poraz za Muro prišel v nepričakovanem, hkrati pa tudi v nepravem trenutku, saj so Prekmurci zapravili lepo priložnost, da se zavihtijo na tretje mesto.

V prvem polčasu je bila Mura precej boljša. Že v uvodnih desetih minutah je dvakrat zapretil Alen Kozar, zadetek pa je padel v 27. minuti, ko je po odličnem predložku Nina Kouterja v polno zadel Luka Šušnjara. Le nekaj trenutkov kasneje je bil z razdalje znova nevaren Kozar, v končnici prvega dela pa bi na 2:0 lahko povišal tudi Kouter, a se je izkazal domači vratar Jalen Arko.

V drugem polčasu je Triglav zaigral precej bolje in že do 68. minute preobrnil izid sebi v prid. Oba gola je dosegel z bele točke, obakrat je bil natančen prvi strelec Triglava Luka Majcen, pri prvi enajstmetrovki je prekršek storil Nik Lorbek, pri drugi pa Amadej Maroša. Vodstvo Triglava je šokiralo goste, ki bi se lahko iz Kranja vrnili celo s kakšnim zadetkom več v svoji mreži. Triglav je imel namreč še dve čudoviti priložnosti za tretji gol – naprej je Majcen z roba kazenskega prostora zadel okvir vrat, nato pa je še Arko sijajno posredoval po strelu Davida Tijanića.

Muro po porazu proti Triglavu čakata dva zaporedna obračuna z Mariborom. Najprej bo v sredo lovila zaostanek z 0:1 na povratni tekmi polfinala slovenskega pokala, v nedeljo pa se bo z Mariborom pomerila še v prvenstvu.