12.8.2018, ob 17:30 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 1.200 | Sodnik: Bojan Mertik

Uredništvo 12. avgust 2018 29 Komentiraj
Olimpija je po impresivni evropski zmagi proti HJK naposled zmagala še v domačem prvenstvu in sicer je v Kranju domači Triglav premagala kar s 4:0. Razpoložen je bil Stefan Savić z golom in dvema asistencama.

Olimpijo so kot kaže zapustili črni oblaki, saj je po visoki zmagi proti HJK, s katero si je bolj ali manj že izborila nastop v playoffu kvalifikacij za uvrstitev v evropsko ligo, visoko premagala še Triglav in se v četrtem krogu veselila prve prvenstvene zmage v letošnji sezoni.

Olimpija je bila v Kranju pričakovano precej boljši tekmec. V prvem delu igre je najprej dvakrat nevarno zapretil  junak zmage proti HJK Abass Issah, zmaji pa so ledino prebili v 28. minuti, ko je Tomislav Tomić podal Abassu, ta je žogo odpeljal na levo stran in podal v sredino, kjer je dobro reagiral Avstrijec Stefan Savić in dosegel prvi zadetek na tekmi. Olimpija je imela kasneje priložnost še preko latvijskega debitanta Vitalijsa Maksimenka, a se je izkazal vratar Triglava Darjan Curanović.

Drugi polčas se je začel z novo priložnostjo Issaha, ki je zadel zunanji del mreže, zmagovalec srečanja pa je bil odločen 55. minuti, ko je po podaji Issaha v polno zadel še bočni branilec Dino Štiglec. Triglav je enega redkih strelov proti vratom Aljaža Ivačiča sprožil v 66. minuti preko nekdanjega člana zmajev Davida Tijanića, le nekaj trenutkov kasneje pa je poizkusil še nigerijski novinec v vrstah Triglava Dickson Afoakwa. Le nekaj trenutkov kasneje je po desni strani prodrl in asistiral Savič, na pravem mestu pa se je znašel Asmir Suljić in se veselil svojega prvenca v slovenskem državnem prvenstvu. Olimpija je zmago potrdila tri minute pred koncem srečanja, ko se je v vlogi asistenta znova znašel odlični Savić, akcijo pa je z diagonalnim strelom lepo zaključil Kingsley Boateng.

Olimpija je bila v Kranju vsaj razred boljši nasprotnik, kar je dobra priprava na zahteven teden, v katerem jo najprej  v četrtek čaka povratna tekma proti HJK, nato pa v nedeljo še prvi večni derbi nove sezone.