10.8.2019, ob 17:30 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 900 | Sodnik: Slavko Vinčič

Uredništvo 10. avgust 2019 1 Komentiraj
Luka Bobičanec je ob začetku sezone v odlični formi. (foto: SPS)
Mura je v Kranju zasluženo premagala gostitelje, ki si nikoli niso opomogli po zadetku, ki gre v veliki meri na rovaš njihiovega vratarja Luke Čadeža. Mura je še neporažena.
Nogometaši Mure so z uvodom v novo sezono lahko zelo zadovoljni. V Evropi so sicer izpadli proti favoriziranemu Maccabiju iz Haife, a na obeh tekmah pokazali, da se lahko dobro zoperstavijo močnejšemu nasprotniku, v slovenskem državnem prvenstvu pa s tekmo manj in brez poraza zasedajo tretje mesto na lestvici.

V Kranju je prvi zadetek padel na nenavaden način, najbolj pa bo o njem razmišljal domači vratar Luka Čadež, ki je zelo nespretno reagiral po strelu Klemena Šturma z več kot 35 metrov. Tik pred koncem polčasa je imel Luka Bobičanec lepo priložnost za povišanje vodstva, v sodnikovem dodatku  pa je Mura zadela v najboljšem, Triglav pa gol prejel v najslabšem trenutku. Po kotu je z glavo zadel novinec v vrstah Mure Marin Karamarko, ki je po doslej videnem več kot dostojno nasledil rojaka Špira Peričića.

Kmalu po začetku drugega dela je Triglav iztržil enajstmetrovko, ko je igranju Karamarka z roko z bele točke natančno meril Luka Majcen. Triglavu je gol dal krila in le nekaj minut kasneje bi preko Davida Tijanića skorajda izenačil, a je strel mladega Ljubljančana zletel malo mimo vrat. Murine skrbi je v 78. minuti rešil Luka Bobičanec, ki je z novim mojstrskim golom razrešil vse dvome o zmagovalcu srečanja. Zmaga Mure bi lahko bila še višja, a sta v zadnjih minutah Fejsal Mulić in Tomi Horvat zapravila dve lepi priložnosti za četrti zadetek.