1.3.2020, ob 14:00 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 850 | Sodnik: Matej Jug
Triglav 1:1 Mura
Milan Milanović 8' 1 : 0
1 : 1 26' Luka Šušnjara
Rezultati 23. kroga

Mura se ne more približati vrhu, Triglav pa ne more izgubiti

Uredništvo 1. marec 2020 0 Komentiraj
Sedmi prvenstveni zadetek Luke Šušnjare Muri ni pomagal do želene zmage v Kranju. (foto: pigac.si)
Triglav je na tekmi, ki je bila odigrana v zelo težkih igralnih okoliščinah, osvojil še eno točko, Mura pa na začetku drugega dela sezone nikakor ne uspe najti pravega ritma.
Obračun v Kranju je bil za obe ekipi zelo zahteven, saj je igralce pričakalo močno razmočeno igrišče, zaradi katerega so imeli nogometaši obeh ekip veliko težav z nadzorovanjem žoge. V vsej prej kot optimalnih razmerah sta se tekmeca razšla z delitvijo točk, s čimer je Triglav v drugem delu sezone osvojil že sedem točk, Mura pa je na drugi strani obstala na petem mestu, po zmagi v Domžalah pa je na zadnjih dveh tekmah osvojila le eno točko. V vrstah Mure je v obrambi debitiral mladi up Alen Kaučič, Ante Šimundža pa je opravil tudi zamenjavo med vratnicama, in sicer je Marko Zalokar dobil prednost pred Deanom Šafaričem. Nekoliko presenetljivo je srečanje na klopi začel eden ključnih Murinih členov na sredini Nino Kouter.

Triglav je povedel že v osmi minuti, ko je po predložku nekdanjega člana Mure Armina Čerimagića visoko skočil srbski branilec Milan Milanović in dosegel že svoj drugi zadetek na zadnjih dveh tekmah. V 19. minuti je debitant Alen Kaučič zadel vratnico, Mura pa je izenačila v 26. minuti, ko sta gol zakuhala dve Luki – po podaji Bobičanca je v polno zadel Šušnjara in se veselil svojega sedmega prvenstvenega zadetka v sezoni.

V drugem polčasu so bile razmere za igro na robu regularnih. Pričakovano je bila predstava primerna vremenskim razmeram, saj večjih priložnosti za zadetek nismo več videli. Še najbližje je bil štiri minute pred koncem Triglavov rezervist Marko Gajić, ki pa v zaključnem strelu ni bil najbolj natančen.

Triglav bo v 24. krogu v četrtek gostoval v Sežani, Mura pa bo dan prej gostila Rudar.