12.5.2019, ob 18:00 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 400 | Sodnik: Dejan Balažič

Uredništvo 12. maj 2019 0 Komentiraj
Celjani so v gosteh visoko s 3:0 premagali kranjski Triglav in se štiri kroge pred koncem sezone zavihteli na četrto mesto. Metod Jurhar četrtič na zadnjih petih tekmah nepremagan.

Zadnja tekma 32. kroga prvenstva se je končala z izidom, s katerim so se končale kar tri od štirih tekem kroga – 3:0. Celjani so v gosteh zabeležili visoko zmago, se znova vrinili na četrto mesto prvenstvene lestvice pred Muro ter tako pred sredinim gostovanjem Maribora pokazali dobro formo. V celjskem taboru  bodo zadovoljni tudi z obrambnim delom, saj je celjski vratar Metod Jurhar četrtič na zadnjih petih tekmah svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Celjani so v prvem polčasu pokazali več želje, nagrada pa je prišla v 28. minuti, ko se je pred domačim vratarjem Curanovićem sam znašel Dario Vizinger, po njegovi obrambi pa se je žoga odbila do Luke Kerina, ki jo je hitro oddal Vizingerju, ta pa je žogo poslal v mrežo. Le sedem minut kasneje so Celjani vodili že z 2:0, ko je po akciji iz kota Jure Travner  žogo podal na drugo vratnico, tam pa je bil sam njegov partner v obrambi Žan Zaletel, ki je zadel v polno.

Triglav je ob pričetku drugega polčasa nevarno zapretil preko Davida Tijanića in Žana Roglja, končni izid tekme pa je v 69. minuti postavil Nino Pungaršek, ki je samostojen prodor zaključil z zadetkom. Dobro dnevno formo je pokazal tudi celjski vratar Jurhar, ki je v končnici tekme dobil obračun iz oči v oči s Qendrimom Hasanajem.

Sredi tedna bodo oči slovenske javnosti uperjene prav v Celje, saj bo na celjskem stadionu po debaklu na večnem derbiju gostoval Maribor in si skušal v 33. krogu izboriti naslov državnega prvaka.