10.5.2019, ob 18:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 300 | Sodnik: Slavko Vinčič

Uredništvo 10. maj 2019 0 Komentiraj
Rudar iz Velenja je naredil korak k obstanku v ligi. (foto: uradna spletna stran kluba)
Rudar je na tekmi z dvema izključitvama visoko premagal Aluminij in si priigral kar šest točk zaloge pred deveto uvrščeno Gorico. Dva gola pri Olimpiji odpisanega Rijada Kobiljarja.

Rudar iz Velenja si je štiri kroge pred koncem sezone izboril odlično izhodišče v bitki za obstanek, saj je po visoki zmagi proti Aluminiju deveto uvrščeni Gorici pobegnil kar na šest točk razlike. Knapi so si danes tako po vsej verjetnosti izborili obstanek v prvi ligi, kar je pomemben dosežek upoštevajoč dejstvo, da Rudar že celotno sezono životari pri samem dnu prvenstvene lestvice.

Velenjčani so po medlem polčasu do prve velike priložnosti prišli tik pred odmorom, ko je vratar gostov Luka Janžekovič uspel odbiti poskus Rijada Koblijarja, Milan Tučić pa odbite žoge ni uspel pospraviti v mrežo.

Rudar je povedel v peti minuti nadaljevanja, ko je z roba kazenskega prostora meril Kobiljar in v svojem trinajstem nastopu v slovenskem prvenstvu dosegel svoj prvi zadetek. Tega je dosegel ob pomoči branilca Aluminija Luke Koblarja, ki je le nekaj minut kasneje prejel rdeči kartn, razigrani Kobiljar pa je svoj doslej najbolj konkreten nastop v slovenskem državnem prvenstvu okronal še z drugim zadetkom, ki ga je dosegel po odbiti žogi. Aluminij je po drugem rumenem kartonu Kruna Ivančića skoraj pol ure igral z dvema igralcema manj, piko na i pa je postavil najboljši strelec v drugem delu sezone Žiga Škoflek, ki je dosegel že svoj dvanajsti zadetek v letošnji sezoni. Danes je zadel prav proti svojemu nekdanjemu klubu.

Rudar bo sezono nadaljeval doma proti Olimpiji, Aluminij pa se bo v naslednjem krogu podal na gostovanje v Krško.