3.11.2019, ob 14:00 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 500 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Tabor Sežana 1:1 Rudar
0 : 1 65' Dominik Radić
Predrag Sikimić 92' 1 : 1
Rezultati 16. kroga

Rudar v sodnikovem dodatku znova ostal brez zmage

Uredništvo 3. november 2019 0 Komentiraj
Srbski veteran Predrag Sikimić je bil znova junak Sežane. (foto: uradna spletna stran kluba)
Rudar iz Velenja je bil v Sežani na dobri poti k prvi prvenstveni zmagi v sezoni, ta pa se mu je z rok izmuznila v sodnikovem dodatku, ko je že svoj 11. zadetek zabil Srb Predrag Sikimić.
Rudar se je na gostovanje v Sežano podal že s četrtim trenerjem v sezone, in sicer je po Almirju Sulejmanoviću, Janiju Žilniku in Nikoli Jarošu za vajeti poprijel Hrvat Andrej Panadić. Rudar je na Krasu prekinil niz treh zaporednih porazov, kljub temu pa je bil tudi remi danes malodane enakovreden porazu, saj je Rudar šele v sodnikovem dodatku zapravil priložnost za šele prvo zmago v sezoni.

V prvem polčasu ni bilo veliko priložnosti, edina omembe vredna je v 38. minuti pripadla domačemu golgeterju Predragu Sikimiću, ki je zapretil z desetih metrov, a je velenjski vratar Tomaž Stopajnik njegov strel uspel zaustaviti. Sežana je bila sicer v prvem polčasu konkretnejši, Rudar pa je edinkrat proti vratom gostiteljev meril šele v zadnjih sekundah polčasa, ko je z  roba kazenskega prostora poizkusil Dominik Radić.

Rudar je v 65. minuti povedel, in sicer je zadetek dosegel prav Radić, ki je kaznoval slabo posredovanje rojaka Ivorja Horvata in s 13 metrov zadel v polno. Kmalu po zadetku si je Rudar sam pokvaril možnosti za zmago, saj je Marko Čosić po prekršku nad Rodriguejem Bongonguijem prejel neposredni rdeči karton. V končnici je Sežana vse sile usmerila v napad, v 88. minuti preko Marka Ristića zadela vratnico, izenačila pa v sodnikovem dodatku, ko je po igri z roko Davida Hrubika z enajstih metrov natančno meril Sikimić. Slednji je poskusil tudi v četrti minuti dodatka s strelom malce z desne, izkazal pa se je velenjski vratar Stopajnik.