Uredništvo    2. december 2018
1. SNL, 18. krog

Rudar lažje diha, Triglav je zadnji

Rudar je imel proti Triglavu že težave, a je uspel konsolidirati vrste in dobiti izjemno pomembno tekmo v boju za obstanek v ligi. Kranjčani so zadnji.

3 : 1

Rudar: Marko Pridigar, Robert Pušaver, Josip Tomašević, Ivan Vasiljević, David Hrubik, David Arap (od 75. Žiga Škoflek), Leon Črnčič, Damjan Trifkovič, Nejc Pušnik, Dominik Radić (od 91. Matej Šantek), Tim Vodeb (od 59. Milan Tučić).
Trener: Marijan Pušnik
Triglav: Luka Čadež, Veron Šalja, Žan Kumer, Drilon Kryeziu, Momir Bojić (od 82. Nejc Križaj), David Tijanić, Rok Elsner, Tilen Mlakar, Tom Žurga (od 67. Afoakwa Dickson), Egzon Kryeziu, Luka Majcen.
Trener: Dejan Dončić
Septembra je Triglav v Velenju že zmagal in tudi tokrat so Kranjčani dobro začeli tekmo. Čeprav so Velenjčani imeli nekaj pobude v prvih pol ure igre, imeli so tudi lepo priložnost za gol preko Radića, so povedli gostje z Gorenjske, in sicer je za 1:0 zadel Tom Žurga. Podajalec je bil Luka Majcen. To je bil slab rezultat za Velenjčane, kajti Triglav je Rudarjev neposreden tekmec v boju za obstanek v prvi ligi.

Cilj doseči čimprejšenj gol je Rudar izpolnil. V 56. minuti je bil izid poravnan, ko je do odbite žoge prišel David Hrubik in premagal mladega Čadžea na golu Triglava. Velenjski preobrat se je zgodil v 81. minuti, takrat je Robert Pušaver podal z desne strani, v kazenskem prostoru je skočil Dominik Radić in zadel za vodstvo Rudarja. Da dileme glede zmagovalca danes za oba kluba izjemno pomembne tekme ne bi bilo, je v 87. minuti poskrbel izkušeni vezist domače zasebe Damjan Trifković