2.12.2018, ob 16:00 | Štadion: Ob jezeru | Sodnik: Matej Jug
Damjan Trifkovič 87' 3 : 1
Rezultati 18. kroga

Rudar lažje diha, Triglav je zadnji

Uredništvo 2. december 2018 1 Komentiraj
Rudar je imel proti Triglavu že težave, a je uspel konsolidirati vrste in dobiti izjemno pomembno tekmo v boju za obstanek v ligi. Kranjčani so zadnji.

Septembra je Triglav v Velenju že zmagal in tudi tokrat so Kranjčani dobro začeli tekmo. Čeprav so Velenjčani imeli nekaj pobude v prvih pol ure igre, imeli so tudi lepo priložnost za gol preko Radića, so povedli gostje z Gorenjske, in sicer je za 1:0 zadel Tom Žurga. Podajalec je bil Luka Majcen. To je bil slab rezultat za Velenjčane, kajti Triglav je Rudarjev neposreden tekmec v boju za obstanek v prvi ligi.

Cilj doseči čimprejšenj gol je Rudar izpolnil. V 56. minuti je bil izid poravnan, ko je do odbite žoge prišel David Hrubik in premagal mladega Čadžea na golu Triglava. Velenjski preobrat se je zgodil v 81. minuti, takrat je Robert Pušaver podal z desne strani, v kazenskem prostoru je skočil Dominik Radić in zadel za vodstvo Rudarja. Da dileme glede zmagovalca danes za oba kluba izjemno pomembne tekme ne bi bilo, je v 87. minuti poskrbel izkušeni vezist domače zasebe Damjan Trifković