27.10.2019, ob 17:00 | Štadion: Ob jezeru | Sodnik: Andrej Žnidaršič
1 : 2 85' Amadej Maroša
Rezultati 15. kroga

Mura spet na tesno, tokrat zmagoslavno, Rudar ostaja brez zmage

Uredništvo 27. oktober 2019 0 Komentiraj
Amadej Maroša je zabil enega od dveh golov Prekmurcev v Velenju. (foto: uradna spletna stran kluba)
Mura v Velenju ni navdušila, a je v drugem polčasu pokazala dovolj za novo zmago. Velenjčani ostajaj brez zmage in so pred negotovo usodo.
Rudar je danes gostil Muro, ki je v Velenju že hitro zapretila preko Šušnjare. Domačini so odgovorili v 20. minuti, a brez uspeha Kuzmanovića. Radić je nato poizkušal s škarjicami, na drugi strani pa je bil v akciji Mulić. Sedem minut pozneje pa so gostitelji prešli v vodstvo, podajo Radića je izkoristil Kuzmanović in zadel za 1:0. Domačini so še napadali, Radić je bil nevaren, a so slabi Prekmurci zdržali do polčasa.

V drugem polčasu so gostje začeli iskati izenačenje. Najprej preko Šušnjare in nato še preko Bobičanca, a neuspešno. Kuzmanović je na drugi strani v 68. minuti zadel okvir gola. Kdor pa gola ne da, ga običajno dobi in tudi Rudar ga je. Po prekršku nad gostujočim napadalcem Mulićem je Žnidaršič dosodil enajstmetrovko, ki jo je Šušnjara realiziral. Sledil je boj za zmago, ki pa je pripadel gostom, Maroša je zadel za 2:1 in nove tri točke Mure.