3.3.2019, ob 17:30 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 200 | Sodnik: Alen Borošak
Rudar 1:0 Krško
Milan Tučić 32' 1 : 0
Rezultati 21. kroga

Krško še korak bližje izpadu

Uredništvo 3. marec 2019 3 Komentiraj
Nogometaši Krškega so v Velenju izgubili pomemben obračun v bitki za obstanek ter še povečali zaostanek za odrešilnim osmim mestom. Krško izgubilo šestič na zadnjih sedmih tekmah.

V Velenju sta se pred zelo skromnim številom gledalcev pomerili ekipi, ki bosta po doslej videnem kot kaže v najožjem krogu kandidatov za izpad iz lige. Rudar je uspešno prebrodil debakel v Domžalah in premagal neposrednega tekmeca, Krčani pa so doživeli že šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah in so na dnu lestvice vse bolj oddaljeni od svojih neposrednih tekmecev.

Gostje so se v Velenju predstavili v enajsterici, v kateri je bilo prostora za vsega tri slovenske nogometaše, premierno pa so v prvi slovenski ligi zaigrali Hrvata Mario Cetina in Mario Lovre Vojković ter Srb Ivan Petrović.

Rudar je zadetek dosegel po prvi priložnosti na tekmi in sicer je z desne strani podal najboljši asistent Rudarja v letošnji sezoni Robert Pušaver, z glavo pa je bil uspešen Milan Tučić.

V uvodu drugega polčasa so Krčani lovili zaostanek in zapretili preko Anteja Vukušića ter Anteja Kordića. Rudar je imel v 75. minuti preko Dominika Radića priložnost za povišanje vodstva, a je njegov strel za malo zletel mimo vrat. Krško je imelo najboljšo priložnost za izenačenje pet minut kasneje, ko je Dalibor Volaš z glavo za malo zgrešil cilj.