27.4.2019, ob 15:00 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 300 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 27. april 2019 0 Komentiraj
Senijad Ibričić je dosegel svoj jubilejni deseti zadetek v letošnji sezoni. (foto: SPS)
Nogometaši Domžal so v Velenju nadoknadili zaostanek po prvem polčasu, nadigrali domači Rudar in se povsem zasluženo dokopali do novih treh točk.

V Velenju sta se danes pomerili ekipi, ki nujno potrebujeta točke. Domžale v boju za tretjo mesto in uvrstitev v Evropo, Rudar pa v bitki za obstanek med najboljšimi, saj ima trenutno pred deveto uvrščeno Gorico le tri točke prednosti.

Velenjčani so si preko Žige Škofleka priigrali prvo priložnost za zadetek, a je njegov strel s težkega položaja za las zletel mimo vratnice. Nekaj minut kasneje je s prostega strela zapretil Senijad Ibričić, pester začetek tekme pa je prinesel tudi prvi zadetek, ki ga je v 14. minuti dosegel Škoflek. Ofenzivni igralec Rudarja je z 20 metrov močno streljal in zadel desni zgornji kot vrat domžalskega vratarja Santinija. Isti igralec, ki je bil v prvem polčasu največja nevarnost za Domžale, je imel po pol ure igre še eno lepo priložnost za zadetek, a je njegov vnovič za las zletel mimo vrat.

V drugem polčasu so se favorizirani gostje prebudili. Že v šesti minuti nadaljevanja je Ibričić stresel prečko, kmalu zatem pa je sledilo izenačenje. Po prekršku Aljaža Krefla nad Slobodanom Vukom je Damir Skomina dosodil najstrožjo kazen, ki jo je uspešno realiziral Ibričić in dosegel svoj deseti zadetek v letošnji sezoni. Domžale so lovile popoln preobrat in ga ulovile slabih četrt ure kasneje, ko je Tonči Mujan ukradel žogo in podal rezervistu Tilnu Pečniku, ki je pred vrati žogo porinil čez črto.