Uredništvo    11. julij 2018
Kvalifikacije za ligo prvakov

Olimpija doma izgubila s Qarabagom

Začela se je še ena evropska sezona Olimpije in tudi ta klavrno. Aktualni slovenski prvaki so doma izgubili prvo tekmo kvalifikacij za ligo prvakov proti Qarabagu. Za nameček je za Baku izgubljen pordečeli Issah.

Guerrier 79.

Stadion: Stožice. Sodnik: L. Wisser (BEL). Rumeni kartoni: Garayev, Guerrier. Rdeči karton: Issah 85., Garayev 90.

Olimpija: Ivačič, Bagnack, Gajić, Kronaveter (od 71. Brkić), Issah, Zarifović, Štiglec, Putinčanin, Savić (od 71. Črnic), Tomić, Avramovski (od 88. Boateng). Trener: Ilija Stolica

Qarabag: Vagner, Garayev, Medvedev, Michel, Madatov, Zoubir, Ozobić (od 63. Quintana), Rzezniack, Huysenov, Guerrier, Diniyev (od 46. Slavchev). Trener: Gurban Gurbanov

Srečanje v Ljubljani je zaznamoval dež, ki je dodobra namočil igrišče, pa tudi za ta čas precej nizka temperatura. V enajsterici Olimpije od prve minute tudi novinci Bagnack, Gajić in Putinčanin, malce presenetljivo tudi povratnik Avramovski. Kapetana Olimpije Ilića ni bilo v kadru. Uvodnih 15 minut ni prineslo kaj prida od igre za obe ekipi. Videli smo tipično otipavanje, previdno igro, ki jo je presekal le medel strel Putinčanina v deveti minuti. V 28. minuti pa prva lepa priložnost na tekmi. Tomić je na sredini igrišča požrtvovalno priboril žago, zaposlil Kronavetra, ki je domiselno podal Abassu. Mlademu Gancu se je odprlo veliko prostora pred golom, a je zaključil izjemno slabo, žogo je poslal povsem mimo gola. Dež se je v nadaljevanju prvega polčasa še okrepil, kar je bilo voda na mlin gostom, ki v prvem polčasu niso kazali napadalnih ambicij. Qarabag se je več kot očitno zadovoljil z začetnim izidom, Olimpija pa z osamljenim in nemočnim Abassom v napadu ni uspela prebiti čvrste obrambe.

Drugič danes je Issah prišel v ugodno situacijo pred golom v 49. minuti, po napaki gostujoče obrambe se je znašel obrnjen proti golu in z žogo v nogah, ni se odločil za strel, ampak za dribling v desno, pri čemer je pozabil na žogo... V 53. minuti pa lep prenos žoge Kronavetra Avramovskemu na desno stran, Makedonec je prodrl v kazenski prostor, podal pred gol, kjer pa ni bilo nikogar. Na drugi strani poizkus protinapada gostov, z zaključnim strelom Madatova čez gol. Nov poizkus Olimpije v 59. minuti, žogo za strel je Kronavetru odložil Abass, končala je v kotu. Po podaji iz kota znova pri strelu Kronaveter, s približno 20 metrov, znova v gostujoči blok. Iliija Stolica je prvič menjal v 71. minuti, Savića je zamenjal Matic Črnic. V 74. minuti pa nevaren strel hz razdalje gostov z desne strani, Ivačič je odbil v kot. V 78. minuti nevaren strel gostov,m po izguljeni žogi Putinčanina je do žoge prišel Madatov, z leve streljal ob vratnici, Ivačič pa je žogo odbil v kot. V 79. minuti šok za Olimpijo. Po podaji iz kota je Guerrier prišel do strela, žogo so Ljubljančani začudeni spremljali le s pogledi, pristala je v mreži. Qarabag, ki pred tem ni streljal v okvir gola, je povedel. Stolica je drugo menjavo opravil v 81. minuti, tudi ob tej so gledalci žvižgali, namesto Kronavetra je vstopil Goran Brkić. Dodatne težave za Olimpijo je od 85. minute naprej predstavljal rdeči karton Abassa Issaha, ki ga je Ganec prejel ob prekršku nasprotnika za rumeni karton. Abass ga je v navalu jeze udaril, sodnik pa mu je pokazal pot pod prho. Zadnja menjava Olimpije v 88. minuti je bil Kingsley Boateng, ki je zamenjal Avramovskega. Upanje, ki ni obrodilo sadov. Olimpija gre v Baku z zaostankom in brez Issaha.