25.8.2021, ob 17:00 | Štadion: Športni park Domažale | Sodnik: Matej Jug
0 : 2 88' Mustafa Nukić
1. krog - vsi rezultati

Zmaga za malce miru v hiši: Olimpija je na zaostali tekmi premagala Domžale

Uredništvo 25. avgust 2021 0 Komentiraj
Na zaostali tekmi prvega kroga 1. SNL je Olimpija danes v Domžalah premagala Domžale, zadela sta Aldair in Mustafa Nukić.
Po seriji slabih rezultatov je ljubljanska Olimpija na vse rane danes dala obliž. Premagala je Domžale na tekmi 1. SNL, ki je bila v prvem krogu prestavljena zaradi evropskih nastopov.

Srečanje v Domžalah se je začelo zadržano, brez priložnosti. Domačini so bili malce bolj aktivni, veteran Senijad Ibričić pa je kot prvi sprožil proti golu Nejca Vidmarja. Naj spomnimo, Vidmar je imel po zadnjem porazu Olimpije proti Bravu spor z navijači, a je stvar očitno že mimo. Ljubljančani so do vodstva prišli v 41. minuti, iz praktično prve priložnosti. Pavlović in Tomić sta žogo spravila do Aldaira, ki je zadel za 1:0. Gostitelji so skušali izenačiti preko Kaita, vendar brez uspeha.

Na začetku drugega polčasa so bili prvi nevarni gostje, Sešlar je preizkusil Mulalića na golu Domžal. V 56. minuti je bil nevaren Klemenčič, gostje pa so iskali prostor in priložnosti iz protinapadov. Nukić in Aldair sta še bila nevarna, prav tako je bil nevaren Ziljkić. Gol je nekako visel v zraku in pred koncem tekme je padel, v 88. minuti ga je dosegel Mustafa Nukić