18.9.2021, ob 20:15 | Štadion: Stožice | Sodnik: Matej Jug
9. krog - vsi rezultati

Ziljkić znova mož odločitve, Olimpija z deseterico do zmage

Uredništvo 18. september 2021 0 Komentiraj
Almedin Ziljkić je odločil obračun med Olimpijo in Celjem. (foto: pigac.si)
Olimpja je prvo četrtino prvenstva sklenila z zmago proti Celju, za katero je poskrbel najboljši strelec zmajev v dosedanjem poteku sezone Almedin Ziljkić.
Olimpija je na zadnji tekmi prve četrtine prvenstva doma z 1:0 premagala Celjane, ki so pred tem vštevši pokalni obračun slavili kar trikrat zapovrstjo. Zmaji so edini zadetek na tekmi dosegli že v zelo zgodnji fazi tekme, v nadaljevanju pa so skoraj celoten polčas odigrali z igralcem manj zaradi izključitve Michaela Pavlovića.

V deveti minuti je Ziljkić izvajal prosti strel, žoga pa je na poti do mreže zadela celjski živi zid in spremenila smer. V 22. minuti bi Ziljkić po podaji Nukića skorajda podvojil vodstvo, a je njegov strel zletel čez gol. Deset minut kasneje je imel še lepo priložnost Aldair , a se je izkazal celjski vratar Florijan Raduha.

Celjani so se prebudili šele ob koncu prvega dela. Strel Matica Vrbanca ni bil dovolj natančen, v 35. minuti je Ivan Božić meril čez gol, ob koncu polčasa pa sta imela v 44. in 45. minuti lepi priložnosti še David Zec in Žan Medved, a je prvi meril mimo gola, pri drugem pa je branil Vidmar.

Že takoj po začetku drugega dela igre je Pavlović prejel drugi rumeni karton, s čimer se je Olimpija znašla v precej težavni situaciji. Navkljub številčnemu zaostanku je bila Olimpija celo nevarnejša, v 64. minuti pa je tako preko Tomića zapravila še eno lepo priložnost za povišanje vodstva. So pa Celjani nato v 72. minuti imeli dotlej najlepšo priložnost za izenačenje. Po kotu do domači pozabili na Tjaša Begića, ki je ostal sam na drugi vratnici, toda njegov strel s petih metrov je Vidmar ustavil.