SLO | SRB | ENG
25.11.2023, ob 17:30 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 500 | Sodnik: Denis Šabanagić
Radomlje 0:2 Olimpija
0 : 1 63' Nemanja Motika
0 : 2 66' Rui Pedro
3. krog - vsi rezultati

Rui Pedro pošilja sporočilo Adamu Deliusu in tudi snubcem: Portugalec z novim golom, Olimpija pred Lillom do zmage

Uredništvo 25. november 2023 0 Komentiraj
Rui Pedro je dosegel svoj 10. zadetek v aktualni sezoni. (foto: pigac.si)
Portugalski napadalec je spet potrdil, da gre za najbolj učinkovitega posameznika v Prvi ligi ta hip, formo bo zdaj skušal prenesti še na evropski pokal.

Radomljani so nocoj v domžalskem Športnem parku gostili aktualne prvake iz Ljubljane in bili velik del prvega polčasa nevarnejši tekmec. V 8. minuti je Marcel Ratnik izbijal z golove črte po strelu Cruza, na drugi strani se je vratar Luka Baš izkazal z obrambo po nevarnem strelu Ruija Pedra. Olimpija je sicer imela pobudo, toda naslednji so danes zopet zapretili domači mlinarji, ki so bili zelo nevarni.

Tokrat je razigrani Šošić sprožil z razdalje, gostujoči vratar Denis Pintol se je moral izkazati z dobro obrambo - in se tudi je. V prvem polčasu je bil Šošić še enkrat precej nevaren po prodoru v 31. minuti, v nadaljevanju te akcije pa je bil Vokić v še lepši priložnosti, toda z bližine je žogo poslal visoko prek vrat. Pri zmajih je pred koncem polčasa zapretil Justas Lasickas, ki pa ni bil dovolj natančen.

Olimpija je precej bolj intenzivno krenila v nadaljevanje, v 62. minuti pa je Bristrić zapravil zlato priložnost po podaji Motike v prazen prostor, potem pa je Motika še v isti minuti prišel do zadetka! Prpić je obupno podal do Baša, ki je bil pod pritiskom Bristrića in po zmedi je žogo poslal do Motike – ta pa je zlahka zadel za 1:0! Takoj zatem je sledil silovit nalet gostov iz prestolnice in hitro je padel nov gol.

Tekla je 66. minuta, ko je J. Silva poslal dober predložek v sredino, tam je do žoge prišel Rui Pedro, lepo iz igre vrgel Hrvoja in potem med nogama premagal Baša za 2:0! Olimpija je imela še dve lepi priložnosti, v 86. minuti pa so zmaji ostali z igralcem manj – rezervist Sualehe je prejel rdeči karton po prekršku. Takoj po tem so mlinarji spet zapretili, toda Pintol je bil še enkrat več na mestu.

Olimpija je na koncu nocoj prišla do zaslužene zmage pred evropskim obračunom proti Lillu v UEFA konferenčni ligi.