25.7.2021, ob 17:00 | Štadion: Domžale | Sodnik: Dejan Balažič
Radomlje 1:1 Olimpija
0 : 1 17' Sava Petrov
Andrej Pogačar 22' 1 : 1
2. krog - vsi rezultati

Prva tekma v sezoni in prvi neuspeh Olimpije, osvojila je le točko proti Radomljam

Uredništvo 25. julij 2021 4 Komentiraj
Birkirkara je bilo resno opozorilo vodstvu Olimpije, da ekipi manjka kakovosti in prva prvenstvena tekma v novi sezoni je to potrdila. Olimpija ni zmogla premagati Radomelj.
Po preložitvi tekme prvega kroga proti Domžalam je imela Olimpija več časa za pripravo na prvo prvenstveno tekmo v sezoni. Danes je tako igrala drugi krog 1. SNL proti Radomljam, ki so novinec v ligi. Ljubljančani so močno razočarali svoje pristaše, saj so osvojili le točko.

Tekma v Domžalah se je za Olimpijo začela dobro. Po udarcu novinca v ekipi Aldaira v drugi minuti je že v 17. minuti ljubljanski klub povedel. Novinec Sava Petrov je izkoristil podajo Aldaira in brez težav zadel za 1:0. Gostitelji pa niso padli v krizo ob zaostanku, temveč so odgovorili na najboljši možen način. Samo nekaj minut pozneje so izenačili, strelec je bil Pogačar. Olimpija je pred iztekom prvega dela igre še "visela", a se Vidmar ob strelu Primca ni pustil premagati.

Luka Cerar, ki je dolgoletni član Radomelj, je v drugem polčasu ogrožal Vidmarja, zadel pa je okvir gola. Rezervist Nukić je v 66. minuti neuspešno poizkušal premagati hrvaškega vratarja Šugića. Gostitelji so bili še nevarni, Olimpija pa ne. Varovanci Save Miloševića nikakor niso upravičili vloge favorita v tem dvoboju. Z osvojeno točko so glede na prikazano na koncu celo lahko zadovoljni, so pa seveda razočarali svoje navijače.