19.4.2019, ob 16:00 | Štadion: Stožice | Sodnik: Roman Glažar
3 : 1 73' Matija Kavčič
Rezultati 28. kroga

Osvežena Hadžićeva Olimpija je zabila tri in štirikrat stresla okvir gola

Uredništvo 19. april 2019 5 Komentiraj
Olimpija je na drugi tekmi Safeta Hadžića prepričljivo odpravila Gorico, razlika pa bi lahko bila še višja. (foto: SPS)
Olimpija je pod Safetom Hadžićem zaenkrat precej boljša kot pod Robertom Pevnikom. Z vsega nekaj rošadami je novi trener prebudil ekipo in danes prepričljivo premagal Gorico.

Nogometaši Olimpije so brez težav dobili tekmo 28. kroga 1. SNL proti Gorici. Da bodo tri točke danes ostale doma, je bilo moč slutiti že kmalu po začetku tekme. Stefan Savić je zapretil že v 11. minuti. Na začetku tekme je bil razpoložen tudi Cekici, ki pa Sorčana na golu Gorice nikakor ni uspel premagati. Domače moštvo je povedlo v 25. minuti, ko je zadel prav tako povratnik v moštvo Marko Putinčanin. V 28. minuti je bil Rok Kronaveter blizu golu, streljal je s prostega strela, žoga pa se je kar dvakrat odbila od prečke. Halilović in Grudina sta na drugi strani skušala zapretiti Vidmarju, a brez uspeha.

Olimpija, ki je bila boljši tekmec, je v 48. minuti povedla z 2:0. Enajstmetrovko je po prekršku Halilovića za drugi rumeni karton realiziral Rok Kronaveter. Ljubljančani so stopnjevali napade in nizali strele. Jucie Lupeta je v 54. minuti povišal prednost Zmajev na 3:0. Sledila je nova vratnica, tokrat Vitja Valenčiča. Sledili so novi napadi, na drugi strani pa tudi gol Goričanov, za katere je zadetek po podaji Etiena Velikonje dosegel Matija Kavčič. V 78. minuti nov zadetek v okvir vrat pri Olimpiji, smolo je imel mladi Haris Kadrić. Omenjeni nogometaš je v nadaljevanju, tako kot Cekici in Valenčič, še poizkušal, a je ostalo pri izidu 3:1, tudi ob poizkusu Kavčiča na drugi strani.