28.6.2020, ob 20:45 | Štadion: Stožice | Sodnik: Matej Jug
Olimpija 1:0 Maribor
Ante Vukušić 59' 1 : 0
Rezultati 30. kroga

Olimpija z junakoma Vidmarjem in Vukušićem porazila Maribor in skočila na plus štiri!

Uredništvo 28. junij 2020 24 Komentiraj
Nejc Vidmar nosi glavnino zaslug za to, da je Olimpija dobila zadnji in tudi najbolj pomemben večni derbi to sezono! Ante Vukušić je kaznoval Mariborčane, ki niso realizirali niti ene od številnih priložnosti!
Obe ekipi sta danes derbi začeli z nekaj spremembami. V domači Olimpiji je najbolj manjkal Bagnack, v gostujoči ekipi Maribora pa Mitrović in Kronaveter, Požeg Vancaš pa je začel na klopi. Uvodne minute so ponudile previdno igro obeh ekip. Kakšnih osem minut je trajalo, da se je srečanje vsaj malce razživelo. Dve zaporedni akciji Maribora sta stekli po krilu, najprej podaja z desne strani pred gol, nato pa še z leve, Alexandru Cretu pa je slabo reagiral. Olimpija je na drugi strani iskala predvsem globino, a imela v Saviću izrazito nerazpoloženega igralca. Izrazito zaprto igro je prekinil Savić v 28. minuti, ko je bil v kazenskem prostoru v ugodni situaciji, a se je neodgovorno zapletel.

Na drugi strani v 29. minuti spet podaja z leve strani pred gol, tam je bil Mešanović, a tudi on slabo reagiral. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Maribor. Aleks Pihler je streljal z roba kazenskega prostora, zdelo se je, da je Vidmarja že premagal, žoga pa je zadela prečko. To je bilo od priložnost tudi to v prvem polčasu. Nekonkretna Menalo in Cretu nista bila blizu spremembi izida. Prvi del igre ni navdušil, obe ekipi sta imeli težave, več pa je vendarle pokazal Maribor.

Maribor je drugi polčas začel aktivno in bolje od Olimpije. V 54. minuti smo videli prvi strel domačih, Menalo je zadel le zunanji del mreže. Potem pa... Lepa podaja, v globino, za Vukušića, podajalec je bil Savić. Špiro Peričić je bil slabo postavljen, Ante Vukušić pa je z natančnim strelom premagal Handanovića! Maribor je po prejetem golu pritisnil. Vidmar je v 62. minuti rešil gol, Zahović je Bajdetu nastavil zicer! V 65. minuti je s prostega strela Milec udaril nevarno, Vidmar pa je mukoma ubranil! V 68. minuti pa priložnost tudi za Olimpijo, Vukušić je že šel mimo Handanovića, a je Peričić rešil gol.

Pri Mariboru se je nato zgodila poškodba Rajčevića, ki ga je zamenjal Koblar. Luka Zahović je danes slabo izkoriščal prostor, v 75. minuti je tudi zapravil lepo priložnost. Maribor je še pritiskal, deset minut pa igral tudi z igralcem več, ko je bil izključen Jurčević. A Olimpija je strnila vrste, se fanatično branila in izjemno pomemben derbi na koncu tudi dobila.