19.10.2019, ob 16:45 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 700 | Sodnik: Mihael Antić
Endri Cekici 89' 6 : 0
Rezultati 14. kroga

Olimpija vrnila z obrestmi in z najvišjo zmago sezone utrdila vodstvo

Uredništvo 19. oktober 2019 0 Komentiraj
Olimpija je proti Rudarju zabeležila najvišjo zmago sezone. (foto: nkolimpija.si)
Olimpja je na prvi tekmi po koncu reprezentančnega premora pokazala zelo odločen obraz. Rudar iz Velenja je v Ljubljani padel kot pokošena vojska, Ante Vukušić je prevzel vodstvo na lestvici strelcev.
Olimpija je na prvi tekmi po reprezentančnem premoru pokazala zelo odločen obraz in z najvišjo zmago sezone utrdila vodstvo na lestvici državnega prvenstva. Rudarju je z obrestmi vrnila za senzacionalen izpad iz pokalnega tekmovanja, pozitivna novica za Ljubljančane pa je tudi debi hrvaškega vezista Bojana Kneževića, ki je po vsega štirih minutah igre dočakal svoj prvenec v slovenskem državnem prvenstvu.

Nadarjeni vezist zagrebškega Dinama je po podaji rojaka Anteja Vukušića zadel z desetih metrov in takoj nakazal na to, da trenutno najslabšo ekipo 1. SNL čaka zelo naporen dan. Vukušić je odlično dnevno formo potrdil z dvema goloma, ki so zmaje popeljali do neulovljive prednosti s 3:0. Prvič je zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, svoj drugi zadetek pa je dosegel po zmedi po predložku iz kota. Nov zadetek je padel po dobre pol ure igre, ko je povsem razglašene goste načel še bočni branilec Eric Boakye, ki je prav tako zadel po strelu z roba kazenskega prostora. V prvem polčasu je bila sicer Olimpija vsaj dva razreda boljša od gostov, saj je poleg štirih golov preko Vukušića in Stefana Savića še dvakrat zadela prečko.

V drugem delu je Olimpija potrdila popolno prevlado še z dvema zadetkoma. Prvega je v 64. minuti po izjemni samostojni akciji dosegel Savić, ki je preigral nekaj igralcev Rudarja ter s strelom pod prečko matiral še vratarja gostov Tomaža Stopajnika. Tudi zatem se je nadaljevala prevlada domačih, ki so končni izid postavili v 89. minuti, ko je s prostega strela z več kot 20 metrov zadel Endri Čekiči.