29.8.2021, ob 20:15 | Štadion: Arena Stožice | Sodnik: Bojan Mertik

Olimpija si je pred odmorom kupila nekaj miru, Ziljkić že prvi strelec lige

Uredništvo 29. avgust 2021 1 Komentiraj
Almedin Ziljkić je bil junak zmage Olimpije proti Aluminiju. (foto: pigac.si)
Olimpija je doma zanesljivo odpravila Aluminij in se na dvotedenski reprezentančni odmor odpravila z novimi tremi točkami. Dvakrat je zadel novinec v moštvu Almedin Ziljkić, ki vodi na lestvici strelcev.
Na zadnji tekmi državnega prvenstva pred reprezentančnim premorom je Olimpija brez večjih težav odpravila Aluminij in tako obdobje do malce daljšega premora sklenila z dvema zaporednima zmagama. S tem se je točkovno izenačila z Mariborom, oba pa za tri točke zaostajata za Koprom, ki je odigral eno tekmo manj. Izkazal se je novinec v zeleno-beli majici Almedin Ziljkić, ki je dosegel dva zadetka in se s tem prebil na vrh lestvice strelcev.

Olimpija je takoj ogrela pesti Luke Janžekoviča po strelu Nika Kapuna, premoč pa je okronala v 21. minuti, ko je Mustafa Nukić lepo zaposlil Almedina Ziljkića, ta pa je v drugem poskusu žogo spravil v mrežo. Sedem minut pozneje si je napako pri prečni podaji na svoji polovici privoščil Aljaž Krefl, Tomislav Tomić je prišel do žoge, jo oddal na rob kazenskega prostora do Nukića, ta pa je z natančnim strelom poskrbel za 2:0.

Takoj po začetku nadaljevanja je domači vratar Nejc Vidmar posredoval po strelu rezervista Marka Bresta, vseh dvomov o zmagovalcu pa je bilo konec v 77. minuti, ko je po podaji Tomića še drugič zadel razigrani Ziljkić. Svit Sešlar je v 80. minuti za malo zgrešil vrata gostov, v 86. minuti pa je Armin Đerlek s prostega strela z dobrih 20 metrov natančno meril in premagal Vidmarja za končnih 3:1.