2.9.2018, ob 20:15 | Štadion: Stožice | Sodnik: Slavko Vinčič
Matic Črnic 90' 5 : 0
Rezultati 7. kroga

Olimpija s petardo za Hadžićevo slovo

Uredništvo 2. september 2018 25 Komentiraj
Olimpija si je v sedmem krogu 1. SNL privoščila Rudar iz Velenja, ki se domov vrača s petimi žogami v svoji mreži. Safet Hadžić se od trenerske klopi poslavlja z veliko zmago. Najlepši trenutek tekme pripadel Lupeti.

Olimpija je od prve minute držala kontrolo nad potekom srečanja in Rudarju ni dovoljevala veliko. Iz prve resnejše napadalne akcije v 16. minuti pa zadela. Štiglec je podal visoko žogo pred gol, tam je žogo uspel ukrotiti Jucie Lupeta, bil je pod prekrškom, a je žogo potisnil do Andresa Vombergarja, ki je iz neposredne bližine zadel za 1:0. Gostje so nekaj minut pozneje zapretili preko Piška, a neuspešno. Potem je bil znova nevaren Jucie Lupeta, Radan je bil na mestu. V 35. minuti pa je novi napadalec Olimpije neoviran s hrbtom obrnjen proti golu v kazenskem prostoru zaustavil žogo, jo dvignil in s škarjicami premagal Radana! Velenjčani so igrali precej grobo in v eni takšnih akcij je Tomašević ob robu igrišča namerno odrinil Lupeto, ki se je zapletel in celo trčil v betonski zid. Na srečo se Lupeta ni huje poškodoval, vseeno pa tekme ni mogel nadaljevati.

Domači nogometaši so držali ritem igre in slabih deset minut po začetku drugega polčasa zadeli že tretjič. Podal je Kronaveter, z glavo pa je zadel branilec Maksimenko. V tem trenutku je bila zmaga Olimpije glede na nemoč Rudarja in seveda tudi rezultat že pod streho. Velenjčani so sicer nadaljevali z grobo igro in v eni od akcij je Pušaver grdo zrušil Suljića, ki je krenil proti golu. V 61. minuti se je groba igra nadaljevala, mladi Kitek, ki je danes debitiral, je šel ostro nad Vombergarja in si zaslužil rdeči karton. Potem je Savić poizkušal z nevarnim strelom, Radan pa se je izkazal. Velenjčani so z igralcem manj samo čakali na konec tekme, toda doletela sta jih še dva gola. V 85. ga je zabil Matic Črnic. Nato je imel Rok Kronaveter (v enem od poizkusov pred tem je zadel še okvir gola) z enajstih metrov priložnost za 5:0, a je z neuspelo panenko žogo poslal čez gol. Malce pred koncem tekme je za 5:0 nato zadel Črnic.