2.3.2019, ob 20:00 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 2.000 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Olimpija 2:0 Celje
Matic Črnic 45' 1 : 0
Stefan Savic 68' 2 : 0
Rezultati 21. kroga

Olimpija kljubuje pomislekom in niza zmage

Uredništvo 2. marec 2019 9 Komentiraj
Olimpija je drugi del sezone začela v dobri formi. Po prepričljivi zmagi v Krškem je zanesljivo opravila tudi s Celjem in s tekmo več zaostanek za Mariborom znižala na vsega štiri točke. V vrstah zmajev debitiral 17-letnik.

Nogometaši Olimpije so se na pričetek drugega dela sezone dobro pripravili. Po zmagi v Krškem so doma zanesljivo odpravili še Celjane ter se s tretjo zaporedno prvenstveno zmago vodilnemu Mariboru približali na štiri točke zaostanka. Zmaji imajo pri tem tekmo več, Maribor pa v nedeljo čaka zahtevno gostovanje v Kidričevem.

Robert Pevnik je presenetil z debitantom Matijo Burinom, komaj 17-letnim branilcem, ki je začel od prve minute, tudi tokrat pa je manjkal prvi strelec moštva Rok Kronaveter.

Olimpija je srečanje začela bolje in v prvih desetih minutah dvakrat zapretila preko Maria Jurčevića in Matica Črnica, ledino pa je prebila tik pred koncem polčasa, ko je po podaji Erica Boakyeja in napaki Dušana Stojinovića v polno zadel Črnic.

Tudi v nadaljevanju je bila Olimpija konkretnejša od gostov, Celjani pa so bili prvič nevarni v 63. minuti, ko je Mitja Lotrič zapravil obetaven protinapad. Le nekaj minut kasneje je Olimpija dosegla drugi  zadetek in sicer ga je po že enajsti asistenci Asmirja Suljića zabil Stefan Savić.

Olimpija bo sezono nadaljevala z gostovanjem v Kranju, Celjani pa v Krškem.