SLO | SRB | ENG
30.3.2024, ob 15:00 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 1.257 | Sodnik: Alen Borošak
28. krog - vsi rezultati

Olimpija je pavzo dobro izkoristila: Izpad iz pokala proti Kopru je maščevan, Elšnik je tudi danes zadel

Uredništvo 30. marec 2024 0 Komentiraj
Olimpija (foto: Mark Dobrilovič)
Ljubljančani so bili tokrat precej boljši od Kopra, na koncu pa so se morali precej potruditi, da niso zakockali prednosti s 3:0.

S soncem obsijane Stožice so danes gostile tekmo med Olimpijo in Koprom. V prvem polčasu je bila domača ekipa precej konkretnejša in se ob odmoru veselila lepe prednosti z 2:0. Že v 7. minuti je sicer zadel Durdov, toda VAR je gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Kmalu za tem je bil nevaren še Motika, ko je zadel zunanji del mreže.

Tekla je 31. minuta, ko je bil dosojen kazenski udarec za Olimpijo po prekršku nad Floruczem. Kapetan Elšnik je zanesljivo zadel za 1:0.

Samo štiri minute kasneje je Florucz prišel do zadetka. Sijajno je po levi prodrl Motika, potem pa je kar branilec Kopra Prce žogo izbil v sredino kazenskega prostora, kjer je Florucz brez težav zadel za 2:0. Na drugi strani pa prav nič posebnega.

V nadaljevanju je Koper sicer zaigral nekoliko bolje, toda po dobri uri igre je bil rezultat že 3:0. Motika je do žoge prišel na robu kazenskega prostora, po tleh podal pred vrata, tam pa je Marko Brest neoviran povišal prednost Ljubljančanov. Koper je znižal v 70. minuti, ko je Nkada zadel z roba kazenskega prostora po zelo slabi reakciji obrambe zmajev.

V 75. minuti je imel Motika lepo priložnost, toda njegov strel je zletel za las mimo vratnice. Potem pa je v zadnji minuti Koper spet zadel.

Po predložku Bručića z leve strani je v kazenskem prostoru neoviran do strela z glavo prišel Bede Osuji in lepo zadel za 3:2. Po številnih menjavah je Olimpija izgledala manj zanesljivo kot prej celo tekmo, toda na koncu je prišla do zmage.