Olimpija drago prodala kožo Dinamu

Uredništvo 23. junij 2019 0 Komentiraj
Olimpija je izgubila na prijateljski tekmi proti Dinamu iz Zagreba. (foto: pigac.si)
Olimpija se je na Maksimirju dobro upirala zagrebškega Dinama in na koncu hrvaško prestolnico zapustila z minimalnim porazom. V drugem polčasu za zmaje zaigral nov igralec na preizkušnji.
- Prijateljska tekma:

DINAMO ZAGREB 2:1 OLIMPIJA
Šitum 54. (11m), Čuže 70.; Kadrić 67.
Prizorišče: Maksimir v Zagrebu

DINAMO ZAGREB: Zagorac, Pinto, Theophile, Dilaver, Leovac, Gjira, Đurašek, Atiemwen, Hajrović, Marin, Gavranović. V drugem polčasu igrali še: Horkaš, Andrić, Šitum, Lešković, Gvardiol, Baturina, Franjić, Čuže, Perić. Trener: Nenad Bjelica.

OLIMPIJA: Mrežar, Boakye, Bagnack, Šme, Jurčević, Brkić, Putinčanin, Tomić, Cekici, Suljić, Kidrič. V drugem polčasu igrali še: Orbanić, Andrejašič, Valenčič, Menalo, Kadrić, Jakupovič, Kregar, Kričković, Basrak, Kurež, Vasilij. Trener: Safet Hadžić.

Trener Olimpije Safet Hadžić je napovedal, da bo na prijateljski tekmi proti Dinamu v ogenj poslal enajsterico, na katero računa tako v prvenstvu kot na prihajajočih evropskih izzivih. V začetni enajsterici je tako začel tudi nekdanji branilec Maribora Denis Šme, ki ga Olimpija trenutno še vedno preizkuša, v drugem polčasu pa je na igrišče stopil tudi mladi hrvaški napadalec Luka Menalo, ki se je v preteklosti že spogledoval s selitvijo v Ljubljano.

Olimpija je bila v prvem delu igre celo nevarnejša od favoriziranega Dinama, vsi zadetki pa so padli v nadaljevanju. Najprej je po prekršku Mackyja Bagnacka Mario Šitum uspešno izvedel strel z enajstih metrov, izenačenje pa je sledilo v 67. minuti, ko je po akciji Menala odbito žogo z glavo v mrežo poslal Haris Kadrić. Izenačenje je trajalo vsega tri minute, preden je za najlepšo potezo tekme poskrbel komaj 20-letni Mario Čuže, ki je s fantastičnim  volejem žogo poslal za hrbet ljubljanskega vratarja Matije Orbanića. Olimpija je imela preko igralca na preizkušnji Vasilja kasneje veliko priložnost za izenačenje, a je njegov strel zletel mimo desne vratnice.

Olimpija bo naslednjo prijateljsko tekmo odigrala v sredo, ko se bo pomerila s srbskim viceprvakom Radničkim iz Niša, ki je včeraj na prijateljski tekmi z 2:0 premagal Domžale.