21.7.2019, ob 20:10 | Štadion: Stožice | Sodnik: Damir Skomina
Ante Vukušić 85' 4 : 2
Rezultati 2. kroga

Olimpija dobila derbi in poslala jasen signal tako Domžalam kot Mariboru

Uredništvo 21. julij 2019 27 Komentiraj
Luka Menalo (levo) je v prvem polčasu zapravil kar nekaj obetavnih situacij. (foto: pigac.si)
Olimpija stopnjuje svojo formo pred naslednjo evropsko preizkušnjo. V drugem krogu 1. SNL se je znesla nad Domžalami, ki kljub dvema goloma v Stožicah niso pokazale veliko. Menalo je grešil, Suljić zadeval in podajal.
Pred naslednjim krogom kvalifikacij za ligo Europa sta Olimpija in Domžale odigrala tekmo 2. kroga 1. SNL. Prvi je sprožil Senijad Ibričić, že takoj na začetku, mimo gola. Na drugi strani so vrnili Ljubljančani z dvema zaključkoma, Savić je meril čez gol. Luka Menalo je prav tako streljal mimo gola. Na drugi strani poizkus gostov, Rom je zaposlil Vidmarja. V 13. minuti pa je bilo vroče v kazenskem prostoru Domžal, kjer je žoga v roko zadela enega od nogometašev, vendar je Skomina kljub protestom domačih nakazal, da to ni enajstmetrovka. V 19. minuti pa gol, z roba kazenskega prostora je ob slabem posredovanju domače obrambe zadel izkušeni Senijad Ibričić. Sledil je še en gol Domžal, Kevin Šoštarič Karić je udaril z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od Boakyea in presenetila Vidmarja. Olimpija je bila v 28. minuti zelo blizu znižanju izida, toda po podaji s strani je Kadrić za čas meril mimo gola. Olimpiji je v 31. uslugo naredil kar Gaber Dobrovoljc, ki je ob podaji Menala pred gol zabil avtogol. V 36. minuti neverjetna priložnost za izenačenje Olimpije, Ibričić je ob iskanju prekrška izgubil žogo, Menalo je krenil sam nad Sorčana, a ga ni uspel premagati! Isti igralec je spet slabo zaključil akcijo v 39. minuti, ko ga je lepo zaposlil Kadrić, povsem je zgrešil cilj. V 42. minuti je njegove kikse popravil Stefan Savić, po dolgi žogi naprej je negotovi Sorčan stekel iz gola, Suljić ga je preigral in zabil gol za 2:2. Samo minuto pozneje je bilo vroče, sprožil je Savić, Sorčan je obstal, žoga je zletela blizu vratnice.

Drugi polčas se je začel precej bolj mirno kot prvi, ekipi nista puščali toliko prostora. V 55. minuti pa je Menalo med nogami spustil diagonalno žogo po desnem krilu za Boakyjea, ki je podal pred gol, tam je bil Kadrić, a meril previsoko. V 57. minuti so Ljubljančani zahtevali enajstmetrovko, v kazenskem prostoru je padel vtekajoči Menalo ob Podlogarju, Skomina pa ni dosodil ničesar. V 61. minuti tudi prvi strel gostov, Gnezda Čerin s svojim strelom izven kazenskega prostora ni resneje ogrozil Vidmarja. V 71. minuti, po prekršku Ilića nas Savićem, so Ljubljančani izvajali prosti strel z leve strani. Ko je žoga prišla do roba kazenskega prostora, je mladi Vitja Valenčič lepo udaril in premagal Sorčana. V 83. minuti je Suljić zapletel akcijo, ko bi moral samo še sprožiti na gol, tako pa je v težko situacijo spravil Vukušića, ki je žogo na koncu izgubil. Domžale so vidno padle v igri, četrti gol Olimpije pa je visel v zraku. Padel je v 85. minute, Suljić je podal s strani, tam je bil Ante Vukušić, ki je žogo potisnil v gol. Olimpija je dobil derbi kroga proti Domžalam, ki so sicer povedle, celo za dva gola, a s počasno in predvidljivo igro niso mogle postoriti veliko. Olimpijina zmaga bi lahko bila celo še višja.
loading...

27
garfild
22.7.2019, 09:40 (popravljeno 22.7.2019, 09:41)
- Odgovor na komentar osebe šikimiki Poglej komentar
Kolega, sedaj si odprel temo o kateri jaz govorim kle že ves čas moje prisotnosti ( lastniška struktura kluba, upravljanje kluba,primerjave javno napram zasebnemu). Vse to kar se vam dogaja je samo zato ker pri vas de facto vodstvo kluba ne obstoja, je samo na papirju ( tisti, ki so nominirani kot vodstvo so to po službeni dolžnosti ne pa zaradi kakega drugega interesa). Poglej spremembe v ligi, 4 klubi so popolnoma privatni ( Olimpija, Domžale, Mura, Bravo) eden na pol ( Celje) ostali so pa še javni. In vsi ti kakor koli javni klubi imajo zelo podobne probleme, nikjer se ne ve najbolje upravljaska struktura, se ne ve kdo pije in kdo plača metaforično rečeno in temu je primerno tudi dogajanje v in okoli teh klubov.
1
0
lej ga tega
22.7.2019, 10:03
- Odgovor na komentar osebe garfild Poglej komentar
Verjetno je slovenskih strokovnjakov managerjev iz športnih vida pri nas malo, društva nimajo za tuje strokovnjake. Klubi bi se mogli privatizirati za potrebe optimizacije športne panoge. Če je lahko v preteklosti garmin šenčur igral lahko tudi coca cola kranj zaradi mene, ali pa redbull koper, kvaliteta žal stane, niso pa to klubi, ki bi vlekli zgodovino kot jo vleče Bayern, pa da bi izgubili identiteto. Raj vidm na terenu 15 tujcev pa 7 domačih, ki so si zborbali nastope v 1.snl kot pa 22 drvarjev na terenu. Sam da pride do teh sprememb se bo mogl očitn še velik kuvert potalat, da bodo ja vsi dobili odpravnino in flajšter na usta.
0
0
Prosinecki
22.7.2019, 12:04
- Odgovor na komentar osebe trikotna glava Poglej komentar
očitno vsakič... če je sklepati po številu tiskovnih konferenc in medijskih objav, da že ob vsakem "napačno" piskanem avtu "izgubljate točke", da je "nemogoče igrati proti dvanajstim" :) ali pa morda preposto trdiš, da se ekipa Maribora maksimalno trudi in je pač preslaba, da bi dosegla več kot en zadetek proti kandidatom za izpad iz lige?
0
0
trikotna glava
22.7.2019, 12:12
- Odgovor na komentar osebe Prosinecki Poglej komentar
Zakaj mora ekipa za zmago zabiti 3 gole več ali 5 golov več, če je pa za zmago dovolj 1 gol več, kot ga zabije nasprotna ekipa? Hvala za odgovor, za katerega vem, da ga ne bo.
0
0
garfild
22.7.2019, 13:19
- Odgovor na komentar osebe lej ga tega Poglej komentar
To nima nobene veze z identiteto temveč z finačno disciplino in finačnimi vrednotami. Posebaj to velja za klube, ki se s športom ukvarjao profesionalno. Vse anomalije preteklosti,ki so se dogajale, so se zgodile zgolj in samo zaradi tega ker v klubih ni bilo jasne hirearhije odločanja in odgovornosti za sprejte odločitve. To je možno edino v klubih v javni lasti kjer je vse "naše, skupno" in nihče od odgovornih ni v klub vložil ničesar materialnega razen svojega dela, ki pa je v javnih klubih pri samih vodstvih klubov zelo vprašljivo. Domžale, Mura ali Olimpija niso popolnoma nič izgubile svoje identitete s tem ko so prešle iz javne v zasebno lastništvo, se pa v teh treh klubi plus Bravo, ki je vse čas zaseben klub, ne morejo dogajati anomalije kot se dogajajo v klubih v javni lasti, kjer so športni klubi, ki se profeionalno ukvarjajo z neko dejavnostjo v največih primerih pralnica in bankomat za lokalno politiko ali posamezne politične stranke, ki delujeoj na vsedržavni ravni. Drugače pa voditi profesionalni športni klub ni nič drugače kot katero koli drugo podjetje na trgu v tržnih pogojih. Tega dejstva se zelo dobro zavedajo v 1 snl v privat klubih in tega dejstva se kot hudič križa bojijo v klubih v javni lasti.
1
0
Who?
22.7.2019, 14:14
In kaj je razlika? To da je Olimpija sposobna dat vec kot en gol in ji sodniske napake tokrat niso skodovale. NKMB je pa proti Rudarju dosegel gol na zacetku tekme in ni dal vec nobenega. Ce bi prej dosegli dva ali tri gole, potem tudi gol v zadnji minuti ne bi pomenil prakticno nic.
0
0
22.7.2019, 14:35
- Odgovor na komentar osebe Who? Poglej komentar
3 točke so zmaga in neglede, če daš 1, 3, 5 ali 10 golov. Od sodnikov pa se pričakuje, da pošteno sodijo. Torej, če bi NK Maribor dal 2 ali 3 gole, potem bi sodnik piskal faul nad Krono in nebi dal Kroni rdeči karton, kateri nam bo še kako manjkal na derbiju in še vsaj na naslednji tekmi??
0
0
šikimiki
23.7.2019, 09:10
Poglej, ljudje so pač nastavljeni glede na to, kdo je koliko denarja prinesel v klub, nekateri prej , nekateri v tem trenutku kot glavni pokrovitelj, potem rabiš še Bana, da je pač nekdo tam in to je to :))) Ampak , glede na to , da je MB najbrž najdražji klub v državi, dvomim , da obstaja kdo , ki bi prišel in položil keš na mizo, kot drugo pa čvrsto verjamem , da zadeve ne bi bilo mogoče speljati zaradi drugih interesnih skupin, podobno kot prodaja NLB ;) Razumeš? Tudi v LJ bo MM prisoten dokler se ne pozabijo nekatere stvari, ki jih plačujemo vsi , potem pa bomo klub že komu prodali, pa saj vseeno kam pade, magari v 5 ligo, mi smo svoje dosegli. No, to je ta zgodba , ki se nam dogaja na takšen ali drugačen način. Balašević v komadu reče : princip je isti sve su ostalo nianse...
garfild
24.7.2019, 09:08 (popravljeno 24.7.2019, 09:18)
Saj ravno v načinu finaciranja je problem. Žal je tako da vaš klub živi in preživi predvsem od nagrad iz UEFA tekmovanj, vse ostalo je, po vaših bilancah sodeč, drobiž v primerjavi z Uefinim denarjem. Samo Uefin denar je pa loterija, odvisna od mnogih faktorjev, od sreče pri žrebu v kvalifikacijah naprej, in ne garantira stabilnosti. Imeti ljudi na operativnih funkcijah zaradi starih zaslug je pa tudi vsaj vprašljivo, mora se jim iskazati čast z častnimi čalanstvi in sezonskimi vstopnicami za domače tekme , tu se pa zadeva konča, klub mora biti pa tako kot katerokoli podjetje operativno voden s strani tistih, ki obvladujejo trenutno situacijo in stanje v času in prostoru ( beri, ki so trenutna kokoš z zlatimi jajci). Tudi ta zgodba z najdražjim klubom za vzdrževanje je diskutabilna. Če bi imel klub z zaposlenimi in igralsko ekipo narejene pogodbe tako da bi bile te visoko variabilno odvisne od rezultatov na zelenici potem bi se mnogi obnašali drugače od tega kakor se obnašajo trenutno. Slovenija enostavno potrebuje dolgoročno stabilen Maribor kot nogometno sredino in rešitev za dolgoročno stabilnost je edino ta da se večino denarja ustvari z lastno dejavnostjo ( razlika pri kupoprodaji igralcev, zaslužki od prireditev, ogalševanje in ostale marketinške aktivnosti) Uefin denar je pa za priboljšek. Dober primer za to imaš Ajax, ki trenutno razprodaja svojo ekipo s katero je bil polfinalist(!!!) LP ker se zavedajo da so trenutno cene njhovih igralcev na vrhuncu in da jim nihče ne garantira kdaj bodo spet tako visoko v UEFA tekmovanjih in posledično imeli tako velik priliv z njihove strani, živeti in preživeti je pa potrebno iz meseca v mesec in iz leta v leto.
0
0

3

Zakaj Insigne ni igral? Kriv je Čeferin!

forza JUVE
18.10.2019, 21:38
kretena sta se razpisala , pa ne razumeta nič.hehe....

jesi peder....

Josip Iličić mora čutiti neizpodbitno podporo okolja, mora se počutiti pomembnega. Treba mu je dati samozavest in hitro bo presegel trenutne težave. Atalanta potrebuje Iličića in Iličić potrebuje Atalanto. ...več
Delio Rossi
Vem, da še nisem najboljši. Več kot bom igral, bližje bom želeni ravni. Trenutno lahko storim le to, da trdo treniram, da dajem vse od sebe in se učim od soigralcev. V Ajaxu sem se počutil nepremagljivega. Zdaj se ne počutim več tako, a to je povsem naravno. Imam manj samozavesti, kot sem jo imel v minuli sezoni. ...več