23.11.2019, ob 16:55 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 1.200 | Sodnik: David Šmajc

Uredništvo 23. november 2019 15 Komentiraj
V taboru Olimpije so očitno dobro izkoristili reprezentančni premor, saj so zmaji v Celju povsem nadigrali gostitelje, katerim so zadali sploh prvi domači poraz v sezoni. Celjani so se sesuli že po šestih minutah.
Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi po koncu reprezentančnega premora pokazali odlično formo in se z  zmago v Celju močno približali jesenskemu naslovu. Gostujoči strateg Safet Hadžić je v začetno enajsterico umestil tudi Luko Menala, čeprav je imel reprezentant BiH težave s poškodbo in je zaradi tega njegov nastop visel pod vprašajem.

Olimpija je srečanje odprla sanjsko, saj je povedla že v tretji minuti, ko je po kotu visoko skočil Kamerunec Macky Bagnack in zadel v polno. Še preden so se Celjani uspeli pobrati po uvodnem šoku, so zmaji že vodili z 2:0. V šesti minuti je akcijo začel Bagnack, nato pa je za pravo mojstrovino poskrbel prvi strelec Olimpije in državnega prvenstva Ante Vukušić, ki je dosegel že svoj petnajsti prvenstveni zadetek v sezoni. V 14. minuti je bil znova nevaren Bagnack, ki je ponovno zapretil z glavo, v 19. minuti pa je Endri Cekici z razdalje zadel še vratnico. Šest minut pred koncem polčasa so se Celjani le pobrali in dosegli zadetek,  ki jih je navkljub podrejeni vlogi vrnil v igro. Uspešen je bil najboljši celjski strelec Dario Vizinger, ki je z močnim in natančnim strelom premagal Nejca Vidmarja ter se veselil že dvanajstega gola v sezoni. Tik pred koncem polčasa je imel hrvaški golgeter celo priložnost za izenačenje, a mu je Vidmar z obrambo pokvaril veselje.

Znižanje zaostanka Celjanom ni pomagalo, saj je tudi v nadaljevanju prevladovala Olimpija, ki je piko na i postavila v 67. minuti tekme. Po podaji Cekicija se je v veliki priložnosti znašel Vukušić, ki spodkopal žogo in zadel prečko, po odbiti žogi pa se je na pravem mestu znašel Luka Menalo in postavil končni izid tekme. Zmaga Olimpije bi lahko bila še višja, če v 83. minuti Stefan Savić po izjemnem preigravanju uspel premagati celjskega vratarja Matjaža Rozmana, ki je njegov strel z desne strani uspel ukrotiti.