
Nemanja Motika, Olimpija (foto: uradna spletna stran kluba)
NZS je delegirala tekmo Aluminij - Olimpija ob 15. uri popoldne. Temu primeren je bil obisk, dvoboj pa so dobili gostje iz Ljubljane. Prah dviguje razveljavljen gol Koruna za 2:2.
Pred prihajajočim derbijem s Celjem je Olimpija (v prejšnjem krogu je tesno premagala Muro) danes gostovala v Kidričevem. Tekma je bila na sporedu ob 15. uri, kar je vsekakor vplivalo na gledanost. Ravno tako seveda neugodno vreme.
Olimpija je povedla v 18. minuti srečanja, ko je zadel veliki dolžnik v zelenem dresu Antonio Marin. Predložek z desne strani je hrvaški nogometaš pospravil v mrežo domače ekipe. Olimpija je prišla do vodstva, ki pa ga je tudi relativno hitro podvojila. Tekla je 30. minuta srečanja v Kidričevem. Tokrat je žoga priletela z leve strani, v mrežo pa jo je pospravil Nemanja Motika - za 2:0!
Prvi polčas pa je prinesel še eno rezultatsko spremembo. Domača ekipa je znižala zaostanek! Zadel je Bamba Susso! Prvi polčas bi se lahko končal tudi drugače, Uroš Korun je namreč zadel za 2:2, toda sodnik je njegov gol razveljavil. Ta določitev je pri domačih poskrbela za razburjenje.
Igrišče je postajalo vse bolj zahtevno, razmerje med ekipa pa se v drugem polčasu kljub menjavam ni spremenilo. Ostalo je pri izidu 2:1, ki pomeni, da gredo tri točke danes v Ljubljano.