14.3.2022, ob 17:30 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 500 | Sodnik: Bojan Mertik
1 : 3 52' Ivan Božić
1 : 4 67' Duje Čop (11m)
Marin Pilj 75' 2 : 4
27. krog - vsi rezultati

Nova Olimpija s sindromi stare: Še en poraz, ki maje vse bolj krhko zaupanje v nov projekt

Uredništvo 14. marec 2022 6 Komentiraj
Aljoša Matko (foto: pigac.si)
Olimpija je navkljub remijema Maribora in Kopra še povečala svoj zaostanek v bitki za naslov. V Stožicah je tokrat klecnila proti Celjanom, ki so Ivanu Baniću nasuli kar štiri zadetke.
Olimpija je danes odigrala deseto prvenstveno tekmo pod vodstvom Dina Skenderja in vpisala tretji poraz. Poraz proti Celju je bil drugi zaporedni, pred tem pa je Olimpija na zadnjih štirih tekmah zmagala le enkrat in tako še zdaleč ne kaže podobe in potentnosti ekipe, ki bi se borila za naslov.

Olimpija je srečanje v Stožicah začela obetavno, saj je povedla že v petnajsti minuti, ko se je v kazenskem prostoru dobro znašel Ivan Prtajin in žogo z leve strani poslal v mrežo. Le nekaj trenutkov kasneje bi Aljoša Matko lahko celo podvojil vodstvo, Celjani pa so zaostanek znižali v 22. minuti, ko je še enkrat več zatajil hrvaški vratar Ivan Banić, ki ima v svojih prvih mesecih v Ljubljani veliko težav. Banić je po kotu nerodno z rok spustil žogo, na pravem mestu pa se je znašel Žan Zaletel in jo mirno poslal v mrežo. V nadaljevanju polčasa je zmajem načrte pokvaril tudi njihov nekdanji član Tomislav Tomić, ki je pred golovo črto blokiral strel Marina Pilja.

So pa Celjani prišli v vodstvo v 49. minuti, ko je najprej Matic Vrbanec poskusil z leve strani, Banić je žogo odbil, ta pa je končala pred vrati na glavi Mića Kuzmanovića, ki jo je potisnil v mrežo za 2:1. To je bil šele začetek Olimpijinega razpada sistema, saj je le tri minute kasneje padel še en gol, ki ga je ob neodločnem Đorđeju Crnomarkoviću dosegel Ivan Božić.

Deset minut kasneje so Celjani zadeli še četrtič, ko je po prekršku Marina Pilja nad Mićom Kuzmanovićem z bele točke zadel najbolj zveneč zimski prišlek v celjsko moštvo Duje Čop in se veselil svojega prvenca v slovenskem prvenstvu. Olimpija je preko Pilja dobila žarek upanja, v nadaljevanju pa so bili Celjani bliže petemu zadetku kot Olimpija tretjemu, a se je Banić tokrat izkazal ob strelu Esterja Soklerja.

Organizirani navijači Olimpije Green Dragons so svoje nezadovoljstvo nad predstavo izkazali z vzkliki proti trenerju Dinu Skenderju in predčasnim odhodom iz stadiona.