SLO | SRB | ENG
7.12.2023, ob 17:30 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 400 | Sodnik: Asmir Sagrković
Olimpija 1:1 Bravo
Redi Kasa 76' 1 : 0
1 : 1 86' Matej Poplatnik
18. krog - vsi rezultati

Naivna Olimpija ni zmogla Brava, Zoran Zeljković je po dveh neuspehih lahko zaskrbljen

Uredništvo 7. december 2023 2 Komentiraj
Kasa je dosegel svoj prvi gol v Prvi ligi, toda to ni bilo dovolj za zmago Olimpije. (foto: //)
Po porazu na večnem derbiju je Olimpija znova kiksnila, tokrat na mestnem derbiju proti Bravu. Zmaji zelo jalovo branijo naslov prvaka.

Prvi polčas ljubljanskega derbija med Olimpijo in Bravom ni navdušil. Gledalci v Stožicah niso pospremili veliko obetavnih priložnosti. V 13. minuti je Diogo Pinto zapravil ugodno situacijo, ko je neoviran prišel do strela v kazenskem prostoru, toda ni dobro zadel žoge in Obranić je zlahka obranil. Na drugi strani je zelo zapretil Jakšić, ki je neoviran z glavo meril previsoko po podaji iz kota.

V zadnji minuti prvega polčasa gre izpostaviti še en strel Dioga Pinta, njegovi bombi z razdalje je Štravs v zadnjem trenutku spremenil smer in žoga je zletela v kot. Rezultat ob polčasu je bil 0:0, glede na videno je bil pravičen. Statistični podatki so bili pričakovano na strani aktualnih prvakov, toda Bravo ni pretirano trpel in Šiškarji so bili zagotovo bolj zadovoljna ekipa po prvem polčasu.

Nadaljevanje je potekalo po enakih notah. Olimpija je imela več od igre, na zadnji tretjini zelenice pa ni bilo prave iskrice, ki bi odklenila obrambo gostov. Šiškarji so pridno čakali na svoje priložnosti, toda zmaji so bili čvrsti v obrambi. Najnevarnejšo situacijo smo pospremili v 62. minuti, ko je Poplatnik z glavo zadel vratnico. Olimpija je potem opravila kar nekaj zamenjav – in bila nagrajena.

Rezervist Redi Kasa je namreč v 75. minuti poskrbel za vodstvo! Silva je podal s strani, žogo je v kazenskem prostoru sprejel Rui Pedro, lepo pripravil strel za Kaso, ta pa je s prvencem v Prvi ligi OIimpijo popeljal v prednost z 1:0. Toda Bravo se je deset minut kasneje vrnil z golom Poplatnika! Z velike razdalje je z glavo premagal Pintola in zadel za 1:1, kar je bil tudi končni rezultat srečanja.