16.3.2019, ob 20:30 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 8.000 | Sodnik: Damir Skomina
Olimpija 0:0 Maribor
Rezultati 23. kroga

Nadigrani Maribor preživel nalete Olimpije

Uredništvo 16. marec 2019 61 Komentiraj
Dvakrat zadet okvir gola, številni streli in napadalne akcije. Vse to je na večnem derbiju imela Olimpija, ki je stisnila Maribor, a ga ni uspela premagati. Nemočni Mariborčani so se pretežno le branili.

Maribor je v Ljubljano prišel z enajsterico, v kateri je bilo kar nekaj presenečenj. V njej je bil povratnik Milec, levo zadaj je začel Kolmanič, Dervišević in Tavares sta obsedela na klopi, začel je Cretu, na desnem krilu pa Kramarič. Pri Olimpiji največje presenečenje Boakye na desnem krilu, na desnem boku je začel Andrejašič, Črnic je obsedel na klopi. Kar dolgo smo v Stožicah gledali mirno, previdno predstavo z obeh strani. Šele v 10. minuti prvi strel na gol, to je bil tipičen diagonalni poizkus Stefana Savića, ki je zletel mimo gola. V 15. minuti tudi prva priložnost za goste, Alexandru Cretu je bil po podaji iz kota sam na drugi vratnici, a je obupno udaril žogo in zapravil obetavno situacijo.

Sledilo je obdobje slabe igre, brez priložnosti in številnih napak na obeh straneh. V 25. minuti, po podaji z desne strani pred Olimpijin gol so gostje signalizirali igro z roko, toda Skomina ni dosodil ničesar. Olimpija je nato zaključila dve napadalni akciji. V 29. minuti je Andrejašič streljal diagonalno po tleh po odbiti žogi po prostem strelu Kronavetra. V 31. minuti pa je Kronaveter v kazenskem prostoru prišel do žoge, vendar meril mimo gola. V prvem polčasu priložnosti ni bilo več, vtis obeh ekip pa vse prej kot prepričljiv. Maribor je imel na trenutke več posesti žoge, a zato ni niti enkrat udaril na gol, Olimpija je bila malce bolj konkretna, v polju pa dominacije ni uspela vzpostaviti. Pri Mariboru je bil precej neviden predvsem Hotić, na drugi strani pa je razočaral nenevarni Savić.
Luka Zahović, Olimpija Maribor

Hitro po začetku drugega polčasa velika priložnost za Olimpijo. Po podaji s strani (prosti strel) je v kazenskem prostoru najvišje skočil Rok Kidrič in z glavo zadel prečko. V naslednji akciji so Ljubljančani znova udarili po golu, to je storil Goran Brkić, Kenan Pirić je srečno odbil v vratnico. Robert Pevnik je v 53. minuti na igrišče poslal aduta s klopi za desno krilo Matica Črnica. V drugem polčasu smo spremljali precej bolj živahno srečanje kot v prvem, Olimpija pa je bila boljši nasprotnik, Maribor je stisnila. V 57. minuti je imela Olimpija na robu kazenskega prostora prosti strel, ki ga je izvedel Goran Brkić. Streljal je po sredini, Pirić je z veliko muke odbil v kot. Darko Milanič (v drugem polčasu je pogosto stal tudi Zlatko Zahović) je v trenutkih nemoči Maribora povlekel pričakovano potezo, nevidnega Kramariča, ki je bil neposrečena Milaničeva izbira, je zamenjal Marcos Tavares

Druga menjava Mariboraje bil Dare Vršič, ki je zamenjal nerazpoloženega Jasmina Mešanovića. V 72. minuti je imel Pirić ogromno dela ob nizkem strelu Brkića, končalo se je s kotom Olimpije. Sledila je še ena priložnost za domače, po podaji z leve strani je z glavo poizkušal Črnic, a meril mimo. Mariborčani so trpeli, težko so povezali niz podaj. Ljubljančanom so se začele dogajati napake, netočne podaje in oklevanje v situacijah za zaključek napadalnih akcij. Mariborčani so se praktično le branili. V 84. minuti pa vendarle nevarna akcija Maribora. Po kombinaciji s Tavaresom se je pred Vidmarjem znašel Luka Zahović, bilo je nevarno, Jurčević pa je blokiral strel mariborskega napadalca. Rok Kronaveter danes ni imel svojega dne. V 89. minuti je bil v kazenskem prostoru v poziciji za strel, a je grdo zgrešil. Maribor se je, to glede na videno lahko potrdimo, danes rešil, danes precej boljša in bolj nevarna Olimpija pa je imela na nogi prestižno in pomembno zmago, a je zmanjkalo nekaj sreče, preciznosti in tudi kvalitete. Razlika med obema kluboma tako na lestvici ostaja nespremenjena.