21.4.2021, ob 16:45 | Štadion: Stožice | Sodnik: Matej Jug
4 : 2 77' Dare Vršič (11m)
Radivoj Bosić 81' 5 : 2
Andrés Vombergar 93' 6 : 2
29. krog - vsi rezultati

Mariborsko darilo sprejeto, Olimpija je zabila šest golov in rivalu nevarno uhaja na plus sedem

Uredništvo 21. april 2021 2 Komentiraj
Olimpija je v 29. krogu 1. SNL razbila Koper in se z novo zmago od Maribora odlepila na varnih sedem točk prednosti.
Olimpija ostaja na poti, ki jo morda pelje do naslova prvaka. Ljubljančani so se včeraj razveselili poraza Maribora proti Domžalam, danes pa so se veselili lastne zmage proti Kopru.

V Stožicah so povedli Koprčani, ki so po začetnih napadih domačih zadeli v deveti minuti, preko Mateja Palčiča, ki je ob slabi reakciji Koruna zadel s prostega strela. Olimpija je izenačila hitra, po prostem strelu v 12. minuti. Žužek je bil neroden, v tej sezoni je to že bil, dosegel je (nov) avtogol! Po podaji iz kota je Olimpija nekaj minut pozneje že vodila, zadel je branilec Antonio Delamea Mlinar. Frelih je v 30. minuti posredoval ob strelu Mulahusejnovića. Olimpija pa je spet zadel tik pred koncem prvega polčasa. Adam je zaustavil dva poizkusa, tretjega pa ne, premagal ga je Nino Pungaršek.

Olimpija je zadevala tudi v drugem polčasu. V 59. minuti je zadel Radivoj Bosić in takrat je že bilo jasno, da Koper te tekme ne more več obrniti v svojo korist. V 77. minuti, po rušenju Barišića (to je storil Frelih) je enajstmetrovko sicer realiziral Dare Vršič, toda Andres Vombergar je v sodnikovem podaljšku dosegel gol, tako da se je srečanje končalo z rezultatom 6:2.