1.8.2021, ob 20:15 | Štadion: Arena Stožice | Gledalcev: 5.000 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 1. avgust 2021 12 Komentiraj
Antonio Delamea Mlinar je na večnem derbiju dosegel dva zadetka. (foto: pigac.si)
Prvi večni derbi sezone je zasluženo pripadel Olimpiji, ki je nadzorovala potek tekme in zasejala kup dvomov v zasedbo Simona Rožmana.
Prvi večni derbi sezone je prišel nekaj dni po zahtevnih evropskih preizkusih, na tribune največjega slovenskega stadiona pa je privabil približno 5.000 gledalcev. Domači trener Savo Milošević ni presenetil z izborom začetne enajsterice, Simon Rožman pa je vnovič od prve minute računal na Danijela Šturma In Nina Žuglja, ki postajata nekakšni njegovi 'odkritjji' uvodne faze sezone. Na klopi sta ostala Rudi Požeg Vancaš in ponovno Aljoša Matko.

Prva priložnost je v deveti minuti pripadla Olimpiji, ko je po predložku Michaela Pavlovića z leve strani Aldair z glavo za kakšen meter zgrešil okvir vrat. Maribor je imel jalovo pobudo, saj nikakor ni uspel žoge prenesti v kazenski prostor domače ekipe, Olimpija pa je ponovno zapretila v 22. minuti, ko je Antonio Delamea Mlinar po kotu z glavo meril čez gol.

Pet minut kasneje je Mustafa Nukić dosegel izjemen zadetek, ki ga je sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil, v 37. minuti pa je Olimpija boljšo predstavo okronala tudi z zadetkom, ki ga je po predložku z desne strani z glavo dosegel Delamea Mlinar.

Že v drugi minuti nadaljevanja je Maribor dočakal lepo priložnost za izenačenje, ko je po podaji rezervista Rudija Vancaša Požega Alvir za las meril mimo vrat. To je bil le preblisk, po katerem je sledil šok za gostujoče nogometaše. Že v naslednjem nevarnejšem napadu je razigrani, spretni in nepredvidljivi Aldair z desne strani poslal predložek, po katerem je lepo z glavo zadel še en novinec v domačem moštvu Almedin Ziljkič.

Maribor je v teh trenutkih tekme deloval povsem izgubljeno, kar je Olimpija kaznovala še z enim zadetkom, ki ga je po kotu z glavo dosegel Delamea Mlinar. Tri minute kasneje je Jan Repas preveč okleval z zaključnim strelom,  v 67. minuti pa je Maribor bolj po naključju dobil priložnost, da se vrne v igro, ko je po VAR pregledu sodnik Nejc Kajtazovič odločil, da je bil v kazenskem prostoru storjen prekršek nad Vancašem Požegom. Z bele točke je bil natančen Blaž Vrhovec, a njegov zadetek ni kaj prida vplival na dinamiko tekme.

Olimpija je prežala s protinapadov in zapretila preko Gala Kureža, v zadnjih munutah pa smo spremljali bolj jalove poskuse Maribora, ki niso obrodili sadov.

Maribor je doživel prvi prvenstveni poraz v sezoni, kljub temu pa so se v mariborski igri pojavila številna opozorila, ki jih bo Simon Rožman moral jemati zelo resno.