Liga Europa

Klavrn konec evropske sezone za Olimpijo, ki ga bo Skender težko preživel

Uredništvo 17. september 2020 5 Komentiraj
Olimpija je izpadla proti Zrinjskemu. (foto: Nogomania)
Olimpija je naivno, prelahko zakockala tretji kvalifikacijski krog. Zrinjski je izkoristil velike napake Ljubljančanov, ki kažejo zaskrbljujočo podobo. Usoda trenerja Skenderja je morda že zapečatena.
- Kvalifikacije za ligo Europa:

2. krog

OLIMPIJA 2:3 ZRINJSKI
Ivanović 19., Vombergar 80.; Bilbija 51., 82., Ivančić 93.

Stadion: Stožice. Sodnik: Ricardo de Burgos (ŠPA).

Olimpija: Frelih, Elšnik, Fink, Vombergar (od 84. Vukušić), Samardžić, Kapun (od 105. Kurež), Caimacov, Ostrc (od 55. Pavlović), Ivanović, Lyaskov (od 90. Bagarić) Korun. Trener: Dino Skender

Zrinjski: Brkić, Ivančić, Barbarić, Stojkić (od 72. Ibanez), Todorović, Jakovljević, Trebotić (od 65. Zlomislić), Eini, Filipoviuć, Tičinović (od 77. Ćorluka), Bilbija. Trener: Mladen Žižović

V Stožicah smo prvi, pogojno rečeni, strel videli v šesti minuti, sprožil ga je Ivanović, a brez težav za Brkića na golu Zrinjskega. Po obdobju ne ravno napadalne igre med obema kazenskima prostoroma pa v 19. minuti sprememba izida v Ljubljani. Po podaji z desne strani ga je z glavo dosegel igralec, od katerega Ljubljančani veliko pričakujejo. To je bil zahteven skok, Djordje Ivanović pa je premagal slabo postavljenega Brkića. Hitro na drugi strani tudi udarec gostov, Filipović je meril diagonalno in po tleh z desne strani, to ni bil slab poizkus. Vroče je bilo tudi v naslednji akciji Zrinjskega, po podaji iz kota, a na srečo je igralec ekipe iz BiH slabo zadel žogo. Gostje so v 23. minuti, po podaji iz kota, s čimer so Olimpijini igralci danes imeli težave, dosegli gol, vendar je sodnik gol razveljavil. Olimpija je imel težave v obrambi, ob visokih žogah v kazenski prostor, a so bili gostje premalo kakovostni za kaj več. Olimpija je po golu igrala zadržano, nepovezano in precej neambiciozno. Najšibkejši njen člen je bil vratar Žiga Frelih, ki je sam skrbel za nevarnost pred svojim golom, ko je neodgovorno dolgo izbijal žogo, pri čemer je bilo dvakrat nevarno, da bi jo izgubil.
Olimpija Zrinjski
(foto: Nogomania)

Takoj na začetku drugega polčasa udarec gostov, Filipović je streljal po sredini, po tleh, Frelih je žogo uspel ustaviti. Slabo postavljanje Olimpije ob kotih je bilo kaznovano. Podaja na prvo vratnico gostov je bila darilo za Nemanjo Bilbijo, ki je poravnal izid v 51. minuti. Lahko bi rekli, da je bil to gol, ki je visel v zraku. V 52. minuti pa znova naivna situacija domačih, Kapun je naredil napako, Ivančić ni bil v ofsajdu, prišel je pred Freliha, ki pa se je tokrat izkazal. Tudi sicer je bila raven igre obeh ekip danes precej nizka, veliko je bilo napak na obeh straneh. V 57. minuti je Caimacov po podaji Finka sprožil z levico, žoga je letela ob vratnici, to je bilo blizu. Tekma je bila v nadaljevanju zaspana, a le do 80. minute. Takrat je domače moštvo spet povedlo. Z desne strani je podal Matic Fink, najvišji v skoku pa je bil novinec oziroma povratnik Andres Vombergar, ki je zadel za 2:1. A veselje v domačih vrstah ni trajalo dolgo. Neodgovornemu Lyaskovu je spodrsnilo, poklonil je prostor in čas gostom, Filipović je potegnil in podal pred gol, kjer je bil Bilbija neoviran in je zlahka izenačil. Neverjetna napaka Lyaskova, kakršne na takšni ravni ne vidimo ravno pogosto. Ni bila edina tovrstna nocoj na tekmi.  V 86. minuti pa še igra z roko Ljubljančanov (Samardžića), sodnika pa na srečo domače ekipe ni ni dosodil enajstmetrovke. V 89. minuti pa napaka tudi gostov, Ivanović je šel sam nad vratarja, to je bila stoodstotna priložnost, toda končalo se je le s kotom! Tekma se je prevesila v podaljške.

Hitro, tako kot že v drugem polčasu, je Zrinjski zadel. V drugi minuti podaljška je Filipovič izvajal prosti strel, pred gol je vtekel Josip Ivančić in neoviran zadel za 3:2. Neverjetna naivnost Olimpije. Dino Skender bo resnično težko preživel še eno slabo tekmo Olimpije, ki tako slabo in neuigrano že dolgo ni izgledala. V deveti minuti podaljška je do strela v kazenskem prostoru prišel Vukušić, bilo je nevarno, vendar so se gostje ubranili. V 15. minuti podaljška se je za strel z razdalje odločil precej zadržani Elšnik, bilo je nevarno, vratar je odbil v kot. V drugem podaljšku je priložnost za igro dobil Kurež. Gostje so delovali utrujeni, povlekli so se nazaj, toda Olimpija tega ni znala izkoristiti. Časa je imela dovolj, prostora prav tako, toda ekipa, ki jo je sestavil Mladen Rudonja, vodi pa jo Dino Skender, je preprosto premalo kakovostna in preveč neuigrana za karkoli resnega. Kakšne posledice bo imel ta poraz, bo verjetno jasno že kmalu.