15.8.2021, ob 20:15 | Štadion: Stožice | Sodnik: David Šmajc
1 : 1 48' Stjepan Oštrek
1 : 2 75' Maks Barišić
1 : 3 91' Maks Barišić
5. krog - vsi rezultati

Iz tekme v tekmo so bolj vidni limiti: Olimpija je zakockala vodstvo in izgubila proti Kopru

Uredništvo 15. avgust 2021 5 Komentiraj
Ekipa Olimpije kaže vse več pomanjkljivosti in potrjuje prepričanje, da je najšibkejša, odkar klub vodi Milan Mandarič. V Stožicah ji je boleč poraz zadal Koper.
Savo Milošević je z Olimpijo po izpadu iz Evrope doživel še prvi prvenstveni poraz. Čeprav je Ziljkić že v sedmi minuti Ljubljančanom zagotovil vodstvo, je Olimpija tekmo proti Kopru uspela izgubiti.

Skromnih 1.000 gledalcev se je hitro veselilo vodstva domačih. V sedmi minuti so Pavlović, Nukić in strelec Ziljkić skreirali akcijo za vodilni gol, ki je obetal več od tega, kar je Olimpija na koncu dosegla. Še so bili gostitelji nevarni. Aldair je v 13. minuti prišel do strela, a ni zadel. Na drugi strani Koprčani do prvega strela v 27. minuti, Oštrek je poizkušal s prostega strela. Gostje so v 42. minuti, po trku z Nukićem, menjali vratarja Golubovića, vstopil je Adam.

Na začetku drugega polčasa hiter gol Kopra. Oštrek je izigral Pavlovića in z levo nogo premagal nemočnega Vidmarja. Izenačenje je Olimpijo vrglo na levo nogo. Ljubljančani niso bili več nevarni. Izgubili so kontrolo nad potekom tekme, tako da se jim je v 75. minuti pripetilo nekaj povsem pričakovanega. Parris je zadel vratnico, odbito žogo je pričakal Maks Barišić in jo pospravil v mrežo.

Obe ekipi sta še poizkušali - Aldair pri Olimpiji in Colley pri Kopru. Nekaj minut pred koncem je bila tekma dokončno odločena, lep gol je zabil Barišić. Olimpija je v nadaljevanju sicer dosegla še en gol, a je bil razveljavljen, tako da je ostalo pri izidu 3:1.