28.9.2019, ob 17:00 | Štadion: Stožice | Sodnik: Nejc Kajtazović
Rezultati 12. kroga

Derbi pripadel Mariboru: Katastrofalna napaka Vidmarja osrečila Maribor

Uredništvo 28. september 2019 23 Komentiraj
Drugi večni derbi to sezono je ponudil zanimivo dogajanje v Stožicah. (foto: pigac.si)
Drugi večni derbi nikakor ni razočaral. Videli smo zalet Maribora, vodstvo za dva gola in nato povratek Olimpije. Zaključni del je pripadel Mariboru, utrujena Olimpija se je ustrelila v koleno. Odločil je kiks Nejca Vidmarja.
Srečanje v Stožicah se je začelo z minuto molka, v čast preminulima nekdanjima trenerjema Olimpije Vukašinu Višnjevcu in Suadu Beširoviću. Nejc Kajtazović je komajda dal signal za začetek tekme, že je Maribor povedel. Tekla je komaj prva minuta, Dino Hotić je podal z desne strani, Luka Zahović pa je imel čas in prostor, da je z glavo matiral Vidmarja. V četrti minuti je bilo spet vroče pred golom Olimpije, Rok Kronaveter je prišel do strela, Vidmar je komajda rešil svoj gol. Maribor je tekmo začel agresivno. V sedmi minuti je imel po podaji Klinarja z desne strani Kronaveter na glavi 2:0, a je meril naravnost po sredini, v Vidmarja.V 16. minuti se je za strel odločil Požeg Vancaš, udaril je mimo gola.

Olimpija je bila na začetku tekme povsem pasivna, pretežno se je branila, v napadu pa nemočna. Kazen je sledila v 16. minuti, napako iz četrte napake je po podaji z desne strani popravil Kronaveter in iz neposredne bližine, Šme je bil daleč, z glavo zadel za 2:0. V 24. minuti, po kotu, je bil Luka Zahović povsem sam na drugi vratnici, a so se Ljubljančani po zasluki Maksimenka nekako izvlekli. Mariborčani so skorajda na pladnju dobivali priložnosti za gol ob kaotični ljubljanski obrambi, ki se z visokim pritiskom gostov ni znala spopasti. Ljubljančani so se nato malce otresli pritiska in hitro je sledil zadetek, v 33. minuti ga je po podaji Tomića s strani dosegel Luka Menalo. Olimpija je povsem zaživela, mariborski presing je razpadel.
Maribor veselje

Safet Hadžić je ob polčasu opravil kar dve menjavi, vstopila sta Vitja Valenčič in Erick Boakye, iz igre Putinčanin in Šme. Darko Milanič ni menjal. V 53. minuti je Kajtazović po posvetovanju s stranskim sodnikom dosodil enajstmetrovko. Samardžića je eden od Mariborčanov vlekel za roko. Ante Vukušić je sprva slabo streljal, Pirić je odbil, toda Hrvat je žogo potisnil v mrežo! Olimpija je drugi polčas začela tam, kjer je prvega končala. V 58. minuti nevarna situacija za Maribor, po podaji z leve strani pred gol je bil pred Vidmarjem Zahović, Olimpija je imela srečo, da je streljal ravno v Vidmarja. Prva menjava Maribora danes je bil Mešanović, ki je zamenjal poškodovanega Hotića, ki si je v dvoboju nekaj minut pred tem očitno poškodoval ramo.

V 70. minuti je Cekici signaliziral poškodbo in tako po Hotiću kot drugi igralec danes igrišče zapustil poškodovan. Zamenjava zanj je bil Jucie Lupeta. V 74. minuti po dolgem času zaključni strel, po odbitku po prostem strelu Kronavetra je sprožil Pihler. Milaničev adut v 76. minuti je bil izkušeni Marcos Tavares, ki je zamenjal Luko Zahovića. Maribor je dajal vtis, da ima več moči, saj je imel pobudo in tudi žogo precej v nogah, Olimpija pa je izgledala utrujena in tudi zadovoljna z remijem. V 90. minuti, po podaji iz kota, je bilo nevarno pred golom Maribora, končalo pa se je s še enim kotom. Zadnji adut Darka Milaniča je bil presenetljiv - Amir Dervišević je bil odstranjen iz ekipe, danes pa se vrnil med žive. Tekma se je zdela skorajda končana, ko je Boakye nespretno vračal žogo nazaj Vidmarju, ljubljanski vratar je reagiral katastrofalno, žoga se mu je odbila. Rok Kronaveter je krenil nanjo, brez težav zadel prazno mrežo in odločil derbi. Olimpija je razpadla, spet so Mariborčani zlahka prišli naprej, podal je Kronaveter, Rudi Požeg Vancaš pa ni imel težav, zadel je za 4:2. Viole so zaključek tekme pospremile z vzkliki "Vidmar, Viola". Maribor je izkoristil neodgovorno igro Olimpije in derbi v Ljubljani dobil.