18.5.2019, ob 15:15 | Štadion: Mestni stadion ob jezeru | Gledalcev: 1.200 | Sodnik: Alen Borošak

Uredništvo 18. maj 2019 3 Komentiraj
Endri Cekici je na zadnjih petih tekmah zabil pet golov. (foto: pigac.si)
Albanec Endri Cekici se je zelo hitro prelevil v enega ključnih igralcev Olimpije, odlično formo pa je potrdil v Velenju, kjer je z dvema goloma zrežiral popoln preobrat in zmago zmajev.

Olimpija se je po hudem porazu proti Domžalam vrnila na zmagovite tirnice, čeprav pot do zmage v Velenju ni bila preprosta. Zmaji so začeli napadalno in si v prvih desetih minutah preko Endrija Cekicija in Stefana Savića priigrali dve priložnosti za zadetek, Rudar pa je po prvi akciji zadel v polno in sicer je v 24. minuti nekdanji član Olimpije Rijad Kobiljar z asistenco lepo zaposlil Milana Tučića, ki je dosegel že svoj četrti zadetek na zadnjih dveh tekmah proti Olimpiji. Gostje so imeli hitro priložnost za ekspresno izenačenje, a se je Marko Pridigar znova izkazal po novem poskusu Endrija Cekicija, ki je v zadnjih tednih najbolj nevaren igralec ljubljanskega moštva.

Kmalu po začetku drugega polčasa se je Olimpiji pritisk le obrestoval. V 51. minuti je  po podaji Maria Jurčevića z leve strani žogo v gol preusmeril Cekici, ki je tako dosegel svoj četrti zadetek na zadnjih petih tekmah. Olimpija se je do zmage dokopala v 76. minuti, ko je po podaji Savića in slabi reakciji domače obrambe še drugič zadel razigrani Cekici. V 89. minuti se je z nevarnim strelom izkazal Savić, Pridigar pa z lepo obrambo. Globoko v sodniškem dodatku je Rudar izsilil kot, za nekaj slabe volje domačih igralcev in navijačev je poskrbel sodnik Alen Borošak, ki je je odpiskal konec tekme.