29.2.2020, ob 18:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.200 | Sodnik: Rade Obrenović
Maribor 0:0 Tabor Sežana
Rezultati 23. kroga

Zatajil je tudi Maribor, zaostanek je nespremenjen

Uredništvo 29. februar 2020 12 Komentiraj
Maribor doma ni uspel premagati Taborja iz Sežane. (foto: pigac.si)
V soboto sta zatajila oba osrednja tekmeca v bitki za naslov. Remiju Olimpije je sledil še remi Maribora, ki tako na lestvici še naprej zre v hrbet Ljubljančanom.
Maribor je imel po remiju Olimpije v Velenju veliko priložnost, da se po zares dolgem času zavihti na čelo prvenstvene lestvice, priložnost pa je ostala neizkoriščena, saj varovanci Darka Milaniča doma niso uspeli streti odpora ekipe s spodnje polovice lestvice Taborja iz Sežane.

Maribor je srečanje začel precej oslabljen, saj so zaradi poškodb in kazni manjkali Jasmin Handanović, Luka Zahović, Denis Klinar, Nardin Mulahusejnović, Martin Milec, Blaž Vrhovec in Amir Dervišević.

Maribor je napadal tako rekoč od prve do zadnje minute, a je v vratih gostov naletel na izjemno razpoloženega hrvaškega vratarja Davida Šugića, ki je danes debitiral v slovenskem prvenstvu. Prvi je resneje zapretil Rok Kronaveter, ki je v deseti minuti za malo zgrešil okvir vrat, v nadaljevanju pa so imeli domači nogometaši še nekaj priložnosti, a nobena žoga ni našla poti v mrežo.

V drugem polčasu je prvi zapretil Jasmin Mešanović, ki je že drugič zapovrstjo v konici napada nadomeščal Luko Zahovića, naposled pa se je do priložnosti prikradla tudi Sežana, in sicer je v 68. Minuti le za malo okvir vrat zgrešil debitant iz Slonokoščene obale Kevin Grobry. Dobrih deset minut kasneje je po strelu Špira Peričića po vodi splavala še ena lepa priložnost za Maribor, tudi pritisk v sodnikovem dodatku pa ni obrodil sadov in Maribor bo tako na lestvici še naprej zrl v hrbet Olimpiji.

Maribor bo sezono nadaljeval z gostovanjem v Celju, Sežana pa bo gostila kranjski Triglav.