26.10.2019, ob 16:55 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.500 | Sodnik: Matej Jug
Maribor 1:0 Celje
Mitja Viler 49' 1 : 0
Rezultati 15. kroga

Viler je osrečil Maribor za minimalno zmago proti Celju

Uredništvo 26. oktober 2019 1 Komentiraj
Mitja Viler je zadel za zmago Maribora proti Celju. (foto: pigac.si)
S popoldansko zmago proti Aluminiju je Olimpija dodatno pobegnila Mariboru, ki pa na štajerskem derbiju ni dovolil presenečenja. Tokrat je bil junak aktualnih prvakov bočni branilec Mitja Viler.
Darko Milanič je v prvo enajsterico danes vrnil Amirja Derviševića in Jasmina Handanovića, a podobe Maribora to ni spremenilo. Državni prvaki so imeli s Celjani kar precej dela. V šesti minuti je Hotić sicer zadel vratnico in napovedal odprto srečanje. Gostje so poizkušali preko nevarnega Daria Vizingerja. V 20. minuti je s strelom poizkušal še Benedičič, a se izid v Ljudskem vrtu, kjer domača publika s prikazanim Maribora ni bila najbolj zadovoljna, slišati je bilo tudi žvižge.

V drugem polčasu so vijoličasti hitro zadeli. Bočni branilec Mitja Viler je izkoristil podajo Požega Vancaša. Izkazalo se je, da bo to gol za zmago. A še prej je Kronaveter preizkusil Rozmana, za njim pa še že omenjeni Požeg Vancaš. "Oglasil" se je znova tudi Hotić, ki pa danes ni uspel zadeti. Mariborčani so še napadali, vendar se Rozman ni pustil premagati. Gostje se niso predali, iskali so izenačenje, vendar neuspešno.