22.2.2020, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 9.000 | Sodnik: Dragoslav Perić
Maribor 1:1 Olimpija
0 : 1 33' Ante Vukušić
Rok Kronaveter 52' 1 : 1
Rezultati 21. kroga

Večni derbi: Razlika ostaja nedotaknjena, Maribor pa ni uspel razbiti uroka

Uredništvo 22. februar 2020 1 Komentiraj
Prvi derbi v letošnjem letu ni razočaral. Maribor in Olimpija sta se sicer razšla z nedoločenim izidom, a sta prikazala veliko dinamike in želje, kar daje slutiti, da bosta nadaljevanje prvenstva in bitke za naslov pestra.
Ekipi Maribora in Olimpije, vsaka s svojimi težavami pri sestavi predvsem branilskega para, sta derbi začeli precej previdno, brez tveganja. Uvodnih 10 minut je bilo zato v smislu igre zelo skromnih. V 12. minuti smo videli prvi strel, po napaki Požega Vancaša je do diagonalnega strela z desne strani prišel Luka Menalo, vendar meril mimo gola. Olimpija je v naslednjih minutah pokazala nekaj nervoze, toda Maribor je bil brez prave organizacije, odločnosti in je bil posledično daleč od uspeha. V 28. minuti je Amir Dervišević z levico poizkusil z roba kazenskega prostora, Vidmar pa je žogo odbil v kot.

To je bilo vse s strani Maribora v prvem polčasu. Olimpija je prevzela pobudo in iskala prostor. Predvsem po desnem krilu, preko Menala. V 33. minuti pa tudi sprememba izida. Endri Cekici je podal z desne strani pred gol, Koblar je nerodno odbil v padanju, le do Anteja Vukušića. Prvi strelec lige pa je Olimpijo popeljal v vodstvo. Le tri minute pozneje so Ljubljančani od sodnika Perića zahtevali enajstmetrovko, žoga je namreč v roko zadela Koblarja, toda sodnik se ni odločil za najstrožjo kazen. Mariborčani so se "oglasili" spet v 42. minuti, preko Zahovića, a Vidmar ni imel težav. Sicer solidna predstava Olimpije v prvem polčasu, na drugi strani pa precej slaba predstava Maribora, ki s svojo tipično igro čakanja na napako nasprotnika ni uspel storiti prav nič.
Maribor Olimpija, Luka Koblar, Luka Menalo

Maribor je drugi polčas začel energično. V 49. minuti tudi prvič sprožil, s prostega strela je poizkusil Dervišević, a neuspešno. Rudi Požeg Vancaš pa je v 52. minuti, potem ko je prehitel Boakyjea, skreiral "pol gola", podal je na glavo Roku Kronavetru, ki je natančno odmeril in poravnal izid. Maribor je bil v teh trenutkih boljši v polju. V 57. minuti pa priložnost tudi za Olimpijo, streljal Tomić, a se je izkazal Pirić. Potem pa... Se je v svojem slogu nenadoma z žogo na veliki razdalji obrnil Rok Kronaveter, Valenčič pa ni spremljal, Mariborčan je udaril silovito in stresel vratnico.

Sledila je lepa priložnost za Olimpijo. Savić je po podaji Cekicija z desne strani na kakšnih 11 metrih od gola prišel do strela, a grdo zgrešil. Na drugi strani, v teh trenutkih je bila dinamika gibanja res velika, priložnost za Rudija Požega Vancaša. Belokranjec je bil sam pred Nejcem Vidmarjem, ki pa se je izkazal. Safet Hadžić je nato priložnost ponudil novincu Romanu Bezjaku. Oba trenerja sta nato menjala, nekaj je bilo tudi prekinitev zaradi pirotehnike, ekipi pa sta borbeno vztrajali do konca. Omeniti velja še poškodbo Luke Zahovića, ki je moral predčasno z igrišča. Končni izid pa glede na videno pravičnih 1:1.