13.4.2019, ob 16:45 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: Bojan Mertik
Maribor 1:0 Domžale
Gaber Dobrovoljc (ag) 89' 1 : 0
Rezultati 27. kroga

V Mariboru odločil avtogol Domžalčanov

Uredništvo 13. april 2019 8 Komentiraj
Maribor in Domžale sta odigrala tekmo, ki je dolgo napovedovala končni izid 0:0. Domžalčanom pa je popustila koncentracija, nesrečni Gaber Dobrovoljc je dosegel avtogol.

Za Mariborom je še ena težka, vse prej kot prepričljiva tekma, a hkrati tudi uspešna tekma. Maribor je imel z Domžalami doma kar precej dela. Prvi polčas je v Ljudskem vrtu pripadel gostom. Poizkušali so Matej Podlogar, Amadej Vetrih in Tonči Mujan, a Kenana Pirića na golu Maribora niso uspeli premagati. Mariborčani niso uspeli ustrezno odgovoriti. Še najboljša priložnost se jim je ponudila v 15. minuti, ko je z glavo streljal v začetni enajsterici zacementirani Luka Zahović.

Milanič je ob polčasu menjal, vstopil je Vršič. Mariborčani so postali bolj nevarni. V 56. minuti je Saša Ivković zadel okvir gola. Sledila je podaja Vršiča Zahoviću, ki pa ni uspel doseči zadetka, ki na prvenstveni gol zdaj čaka že kar nekaj tekem. Gostje so se oglasili preko Vetriha in Vuka. Sledili so še poizkusi Hotića, Zahovića in Tavaresa. Prav izkušeni Brazilec je zakuhal gol oziroma avtogol Gabra Dobrovoljca v 89. minuti, ki je tudi odločil derbi kroga.