SLO | SRB | ENG
15.3.2023, ob 13:00 | Štadion: Športni park Šiška | Gledalcev: 900 | Sodnik: Bojan Mertik
27. krog - vsi rezultati

Triler v Spodnji Šiški: Skorajšnji povratek Brava proti Mariboru je kar malce zasenčil genialnost Marka Tolića

Uredništvo 15. marec 2023 1 Komentiraj
Marko Tolić je v prvem polčasu zasijal in prispeval levji delež k zmagi Maribora. (foto: pigac.si)
Ob odsotnosti Vipotnika in Iličića je znova zasijal Marko Tolić in dokazal, da je z razlogom najdražji nogometaš v slovenskem prvenstvu – v osmih minutah je sodeloval pri treh golih!

Prve minute tekme v Šiški niso obetale, potem pa je v 8. minuti Luka Štor nepričakovano prišel do lepe priložnosti pred vrati Maribora, toda nastreljal je prečko. Maribor je na drugi strani povedel s prvo resno priložnostjo! Tekla je 21. minuta, ko je obramba Brava zaspala, z žogo v prostor jo je kaznoval Marko Tolić in zaposlil Arnela Jakupovića za 1:0.

Tolić je štiri minute kasneje zadel še sam. Lepo je kombiniral z Brnićem, ki se je izkazal z žogo preko domače obrambe, zelo je lepo opazil vtekajočega Tolića in hrvaški vezist je povišal na 2:0. Po pol ure igre se je zdela tekma odločena. Vroči Tolić je s prostega strela poslal zanimiv predložek, na drugi vratnici je Watson žogo zlahka potisnil v mrežo!

Toda Bravo je v nadaljevanje krenil zelo energično in si zgodaj priigral nekaj obetavnih situacij, že v 51. minuti pa so zaostanek znižali na 3:1! Lepo akcijo je z zadetkom kronal nekdanji član Maribora Štor. Takoj za tem je Bravo znova zapretil, tokrat preko Trdina, ki pa je zgrešil. Maribor je v obrambi razpadel, Ljubljančani pa zlahka so nizali priložnosti.

Flakus-Bosilj je v 60. minuti znižal na 3:2! Kavčič je poslal predložek v sredino, napadalec pa je zadel z glavo. Še naprej so trpeli Štajerci, ki so se bili primorani krčevito braniti. V zadnjih 15 minutah je Maribor uspel domače nekoliko umiriti, kljub temu pa je bil nevarnejši Bravo, ki je tekmo izgubil s 3:2, toda v drugem polčasu igral odlično.