Konferenčna liga

Sramota Maribora: Ali lahko Radovan Karanović preživi še zaušnico, ki mu jo je prilepil HJK?

Uredništvo 4. avgust 2022 9 Komentiraj
Radovan Karanović (foto: pigac.si)
Maribor je na prvi tekmi bitke za uvrstitev v skupinski del evropskih klubskih tekmovanj doživel poraz proti HJK, ki je izkoristil še eno obupno evropsko predstavo Maribora in slavil z 2:0.
- Kvalifikacije za uvrstitev v ligo Europa, 3. krog:

Prva tekma

MARIBOR 0:2 HJK HELSINKI

Browne 47., Radulović 64.
Stadion: Ljudski vrt. Gledalcev: 7.000. Sodnik: Georgi Kabakov.

MARIBOR: Bergsen, Žinič (od 76. Laušić), Mitrović, Watson, Sikošek, Antolin (od 87. Božičković), Vidaković (od 76. Šoštarič Karić), Repas, Brnić (od 65. Božić), Baturina, Vipotnik (od 65. Kronaveter). Trener: Radovan Karanović

HJK HELSINKI: Hazard, Tenho, Raitala, Peltola, Väänänen (46' Tanaka), Lingman (od 73. Yli-Kokko), Browne (od 53. Soiri), Hostikka, Murilo, Abubakari, Olusanya (od 46. Radulović). Trener: Toni Koskala

Maribor je danes odigral tretjo domačo tekmo v evropski sezoni in po remijih brez golov proti Šahtarju in Sheriffu lovil prvo zmago in prvi domač evropski zadetek. Radovan Karanović je tokrat znova presenetil z izborom začetne enajsterice, saj tokrat v napadu ob boku Roku Baturini postavil Žana Vipotnika, ki na prejšnjih evropskih tekmah ni igral nobene vloge.

Prvi so bili nevarni nogometaši HJK, ko je v kazenskem strelu zapretil Malik Abubakari in meril čez gol. V 15. minuti je sledil poskus Aljaža Antolina z razdalje, najlepša priložnost tega dela tekme pa je v 21. minuti pripadla Janu Repasu, ki je z velike razdalje močno sprožil, vratar HJK Hazard pa je žogo s skrajnimi silami izbil v kot.

V 26. minuti je HJK, ki je v prvem delu povsem enakopraven tekmec, zapretil preko svojega bočnega igralca Davida Browna, tik pred koncem polčasa pa je po vodi splavala največja priložnost za vodstvo Maribora, ko je Ivan Brnić po samostojni akciji na levem krilu zadel prečko.

Kmalu po začetku drugega polčasa je sledil hladen tuš. HJK je izigral desno stran obrambe Maribora, po lepi dvojni podaji pa je v kazenski prostor prodrl Browne in s strelom v daljši kot matiral Manna Bergsna. Maribor je skušal vrniti sedem minut kasneje preko Gregorja Sikoška, v 64. minuti pa je sledil hladen tuš na kvadrat, ko je ob vnovični amaterski reakciji obrambe Maribora na desni vratnici zadel Bojan Radulović in HJK popeljal v vodstvo z 2:0.

Sledilo je obdobje menjav, ki v igri Maribora niso prinesle nikakršnih omembe vrednih sprememb, saj si Maribor do konca tekme ni priigral nobene priložnosti, da bi se na povratno tekmo v Helsinke odpravil vsaj z odtenek več upanja.