11.12.2022, ob 15:00 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Denis Šabanagić
Žan Vipotnik 25' 1 : 0
1 : 1 27' Marko Božić (ag)
Žan Vipotnik 80' 2 : 1
20. krog - vsi rezultati

Sijajen zadetek Žana Vipotnika je Mariboru v zadnjem krogu leta prinesel zmago proti Gorici

Uredništvo 11. december 2022 1 Komentiraj
Žan Vipotnik se je danes izkazal z dvema zadetkoma proti Gorici. (foto: pigac.si)
V zadnjem krogu tekočega leta so aktualni prvaki gostili skromno Gorico, ki pa je danes svojo kožo drago prodala in prikazala dobro predstavo v Ljudskem vrtu. Tri točke so ostale doma.
Mariborčani so danes v Prvi ligi Telemach gostili Goričane, ki se v tekoči sezoni borijo za obstanek med slovensko elito. Prvi so zapretili gostje že v tretji minuti, toda pred vrati Ažbeta Juga niso bili dovolj natančni. Na drugi strani so Štajerci zgodaj zagospodarili nad posestjo žoge, posebej nevarni pa v uvodnih minutah obračuna niso bili.

V 22. minuti se je stresla prečka! Nastreljal jo je Žan Vipotnik. Mladi napadalec Maribora je sicer dobri dve minuti kasneje vendarle zabil za 1:0. V kazenskem prostoru Gorice mu je strel mojstrsko pripravil hrvaški virtuoz Marko Tolić in Vipotnik je žogo zlahka pospravil v mrežo. Prednost ni trajala dolgo, Gorica je izenačila že v 27. minuti.

Alessandro Ahmetaj je poslal dober predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je žogo v lastno mrežo potisnil Marko Božić – 1:1.

Maribor je še nekajkrat zapretil, toda na odmor sta se ekipi odpravili ob poravnanem rezultatu. Bolj zadovoljni so bili seveda Goričani, ki so prikazali hrabro in kompaktno predstavo v obrambi in znali pridno greniti dan favorizirani domači ekipi. V drugi polčas je Maribor krenil z željo po pritisku, toda Gorica se ni dala.

Damir Krznar je v 62. minuti v igro poslal Josipa Iličića in Marina Laušića.

V prvem delu drugega polčasa Maribor ni pretirano briljiral, pravzaprav se je zdela Gorica celo nekoliko bližje drugemu zadetku.

Štajerci so v zadnjih dvajsetih minutah pritiskali in bili tudi nagrajeni v 80. Na 2:1 je povišal Vipotnik s sijajnim udarcem z razdalje. Asistenco je na svoj račun vpisal Iličić, ki je tudi sicer precej poživil igro Maribora v drugem polčasu. Domača zasedba je uspela vzdržati do konca in se veselila paketa treh točk za lep zaključek leta.