Požeg Vancaš: Mariboru je uspel izjemen prvi polčas, a prelahko dobiva zadetke

Uredništvo 14. avgust 2019 2 Komentiraj
Rudi Požeg Vancaš je dosegel svoj drugi gol za Maribor. (foto: /)
Maribor v obrambi ni čvrst in kazen za to je izpad iz kvalifikacij za ligo prvakov. Rudi Požeg Vancaš pa izpostavlja tudi problem neučinkovitosti v napadu.
Strelec edinega gola za Maribor na včerajšnji tekmi v Trondheimu Rudi Požeg Vancaš obžaluje izpad Maribora iz kvalifikacij za ligo prvakov. Izkazalo se je, da je Rosenborg močnejši od slovenskega prvaka, kar je dokazal že v Ljudskem vrtu preješnji teden in tudi na drugi tekmi. Kot problematično izpostavlja predvsem neučinkovitost Maribora.

"Težko je po porazu govoriti o tem, toda treba je izpostaviti, da nam je uspel izjemen 1. polčas. Imeli smo veliko priložnosti, obetavnih situacij, žal pa je ostalo samo 1:0. Potem pa se je v želji, da povišamo vodstvo, zgodilo to hitro izenačenje. Prišlo je do padca v naši igri, še vedno bi morali zabiti enako število golov v boju za napredovanje, a se je bilo težko vrniti. Potem so nogometaši Rosenborga zadeli še 2x in je bilo naših upov konec. Sam sem imel še 2 priložnosti, eno mi je vratar ubranil, pri drugi sem preveč okleval. Nismo bili dovolj učinkoviti, pripravili smo si še nekatere priložnosti, polpriložnosti, ki bi se jih dalo izkoristiti. Če bi zadeli še vsaj 1x v 1. polčasu, bi bilo lažje nadaljevati in tekma bi lahko šla v povsem drugo smer," je dejal Požeg Vancaš.

Zaenkrat kaže, da bo Maribor v playoffu za ligo Europa igral z Ludogorcem. Bolgarski klub je zadnja leta stalnica v Evropi.

"Po porazu na Norveškem se je treba hitro pobrati in pozabiti na to izkušnjo. Analizirati moramo slabe zadeve, da jih odpravimo, izvleči in zapomniti pa si je treba pozitivna spoznanja. Predvsem je treba preprečiti, kar se nam dogaja, ko prelahko dobivamo zadetke in iti samozavestno v obe tekmi. To bi bila velika zadeva za nas, za slovenski nogomet. Upam, da nam uspe. Ker si zaslužimo. Pokazali smo v 1. polčasu, česa smo zmožni. Če bomo to prenesli v vseh 180 minut play-offa, se lahko uvrstimo v skupinski del. Najprej pa bodo misli le pri sobotni prvenstveni tekmi v Celju."